امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50845
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در مواجهه با سوال ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در مواجهه با سوال خبرنگاران پیرامون تولید کاغذ در داخل به فارس گفته بود، برای راه‌اندازی کارخانه‌های کاغذ داخلی باید سرمایه‌های بخش خصوصی جذب شوند.

وی در ادامه گفته بود، تلاش زیادی می‌شود تا از ظرفیت کارخانه‌های موجود حداکثر استفاده بشود، چون برخی کارخانه‌ها حتی پایین‌تر از ظرفیت‌شان تولید می‌کنند، اما کاغذی که در داخل اکنون تولید می‌شود کاغذ رول است که مورد استفاده روزنامه‌هاست،‌ به هر حال برای چاپ کتاب نیاز به واردات کاغذ است، باید حتما از خارج خریداری شود، اما فعلا در این مرحله تا چند سال دیگر غیر قابل اجتناب است.

اما این سخنان جنتی و تاکید بر اینکه کشور قادر به تولید کاغذ نیست، ما را بر آن داشت تا با عیدی‌وند مدیر عامل کارخانه کاغذ سازی پارس درباره تولید کاغذ گفت‌وگو کنیم.

مدیر عامل کارخانه کاغذ سازی پارس درباره تولید کاغذ تحریر توضیح داد: برای تولید کاغذ مشکلی نداریم و اگر حمایت صورت گیرد می‌توانیم حداقل 10 درصد کاغذ کشور را در کارخانه پارس تامین کنیم( البته فعلا و با ماشین‌آلات کنونی).

عیدی‌وند بیان داشت: کاغذ تحریر کاغذ سفید 70 و 80 گرمی است، که ما این کاغذ را در تولید داریم؛ 30 هزار تن در سال کاغذ تحریر تولید می‌کنیم اما نیاز کشور حدود 300 هزار تن است.

کارخانه کارون و پارس اکنون و تنها با حمایت‌های حداقلی می‌توانند تولیدات خود را افزایش داده و از ظرفیت واردات در این راستا ما را بی‌نیاز کنند.

وزیر ارشاد معتقد است در این راستا باید سرمایه‌های بخش‌ خصوصی جذب شوند و کارخانه‌های داخلی راه‌اندازی شود، اما موضوع جذب سرمایه‌های داخلی و بهره گیری از اصل 44 می‌تواند در این راستا مشکل‌گشا باشد.

تولید و تامین کاغذ در داخل از مواردی است که رهبر انقلاب مدتهاست به آن تاکید داشته و در منویات خود بارها به مسئولان در این راستا تاکید فرموده‌اند.

اولویت مسئولان باید حمایت از کارخانه‌های کاغذ داخلی باشد تا با جذب سرمایه و برنامه‌ریزی صحیح بتوان تولید ملی را افزایش داد، نه اینکه نداشتن چاره‌ای جز واردات بهانه‌ای باشد برای عدم توجه به کارخانه‌های موجود در داخل کشور.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها