امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5085
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 169
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی چهار دانشکده کشاورزی دانشگاه‌های بزرگ کشور طی بیانیه‌ای از ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی چهار دانشکده کشاورزی دانشگاه‌های بزرگ کشور طی بیانیه‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای ارائه برنامه‌های کشاورزی و منابع طبیعی خود برای حضور در دانشگاه دعوت کردند.
متن این بیانیه به شرح زیر است:

در ابتدای این بیانیه با اشاره به فرمایش رهبری آ‌مده است: «در کشور کارهاى زیادى هست که باید انجام بگیرد؛ کارهاى زیادى هم انجام گرفته است. مشکلات فراوانى وجود دارد که باید برطرف شود؛ گره‌هایى هست که باید باز شود. وظایفى است که قانون اساسى بر دوش همه‌ مسئولان کشور گذاشته است؛ هیچ‌کس نمى‌تواند خود را از این کارها برکنار بدارد. دعواهاى لفظى، شعارهاى لفاظى‌گونه، اسم از مفاهیم مبهم و بى‌سروته آوردن، مشکل مردم را حل نمى‌کند. (بیانات مقام معظم رهبـــری 25/ 3/ 1384)»

این دانشجویان در ادامه افزودند: « در شرایطی که کارشناسان اقتصادی با وجود تحریم‌های همه جانبه متفق القول بر این باورند که تنها راه ثبات اقتصادی و تأمین نیازهای معیشتی مردم، اهتمام ویژه دولت آینده به تولید و بخصوص بخش کشاورزی به عنوان یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است و در شرایطی که به جهت وابستگی در کالاهای استراتژیک، دول غربی با منت، پیشنهاد تهاتر نفت را با کالاهای تولیدی خود مطرح می‌کنند، با وجود کثرت نامزدهای انتخاباتی، برنامه‌های متقن و سیاست‌های اصولی از سوی ایشان جهت حل مسائل اساسی ارائه نشده است. حال آن که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود به کرات تاکید کرده‌اند که محوری‌ترین ابزار برای حل مسئله اقتصاد، صنعتی کردن کشاورزی، توسعه صنایع تکمیلی و تبدیلی و ساختار سازی برای توزیع و بازرگانی آن است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: « به نظر می‌رسد نامزدهای این دوره می‌بایست به جای درگیر شدن در سیاست بازی‌های مرسوم و مسائل ائتلافی، به فکر تکالیف اصلی رئیس جمهور و زمینه‌سازی ارتقای نظام اجرایی کشور جهت نیل به امنیت ملی پایدار، پیشرفت اقتصادی و تمدن‌سازی اسلامی باشند. حال آن که در بررسی اخبار نامزدها برنامه قابل اجرا برای حل بحران منابع آب، خرده مالکی، سوداگری و دلالی، همچنین تبیین سیاست‌های راهبردی ذیل خودکفایی در محصولات راهبردی کمتر به چشم می‌خورد.»

در قسمتی از این بیانیه تأکید شده است که نادیده گرفتن توصیه‌های مکرر و انتخاباتی رهبر معظم انقلاب پیرامون تبیین برنامه‌های اجرایی جهت حل معضلات اساسی کشور توسط کسانی که خود را شایسته مقام عالی ریاست جمهور دانسته‌اند، برای جنبش دانشجویی پذیرفتنی نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: « بدیهی است که در صورت تحلیل برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی می‌توان به خط مشی خود نامزد و تیم‌های کارشناسی ایشان پی برد؛ این در حالی است که پرداختن به شعارهای کلی و یارگیری‌های گروهی و طایفه‌ای توفیقی برای پیروزی در انتخابات دوره یازدهم نخواهد داشت. از این رو بسیج دانشجویی پردیس کرج و ابوریحان دانشگاه تهران و بسیج دانشجویی دانشکده‌های کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه  شاهد ذیل ستاد اثرگذاری بر مسائل اساسی نظام (سامان) بسیج دانشجویی از نامزدها و تیم‌های کارشناسی ایشان که صاحب تحلیل در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی هستند، دعوت به عمل می‌آورد تا در یک فضای علمی و در جمع دانشگاهی به ارائه برنامه‌های خود در بخش کشاورزی بپردازند.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها