امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50871
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 60
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درخصوص سفر ...

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درخصوص سفر حسن روحانی رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با بیان اینکه بایستی سیاست‌های کلان و رویکردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی در این اجلاس بیان شود، تصریح کرد: با توجه به حضور اغلب کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بهتر است که رئیس جمهور ترفندهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را برای سایر کشورها تشریح کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت با بیان اینکه فجایع امروز سوریه، افغانستان و سایر کشورهای اسلامی باید به صورت کامل برای تمامی کشورها بیان شود، گفت: امروز جهان باید بداند که آمریکا و رژیم صهیونیستی چه اقداماتی در کشورهای اسلامی انجام ‌می‌دهند.

جوکار بیان رویکردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را در سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ضروری دانست و گفت: جهان باید از نگاه ایران آگاه شود.

وی اشاره به تحریم‌های غیرقانونی علیه کشورمان را از دیگر مواردی دانست که رئیس جمهور باید در سازمان ملل بدان اشاره کند و در همین زمینه اظهار داشت: بحث ایران هراسی نیز که مدتی است توسط آمریکایی‌ها دنبال می‌‌شود باید در مجمع عمومی مطرح شود تا ماهیت آن برای جهانیان آشکار شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دفاع از حق مسلم ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای را ضروری دانست و ادامه داد: امروز یکی از ضروریات، دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای است و رئیس جمهور باید این مبحث را در سازمان ملل مطرح کند.

وی همچنین خواستار بیان مواضع اصولی و مستحکم جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس‌جمهور شد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره «نرمش قهرمانانه» خواستار توجه به این رویکرد شد و تاکید کرد: باید سیاست‌ها و راهکارهای کلان نظام با شیوه‌های مناسب در عرصه سیاست خارجی طرح و دنبال شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها