امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50876
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 90
فرهاد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: سال تحصیلی جدید با خبرهای خوبی آغاز می‌شود البته به شرط آنکه اعتبارات و تخصیص آن از خزانه ...

فرهاد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: سال تحصیلی جدید با خبرهای خوبی آغاز می‌شود البته به شرط آنکه اعتبارات و تخصیص آن از خزانه محقق شود تا بتوانیم سقف وام‌ها را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکلات قابل توجهی داریم، تبعیض میان وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد  و ما فکر می‌کنیم این تبعیض سهوی است و تلاش کرده‌ایم که برطرف شود به همین دلیل جلساتی را با مجلس در هفته آینده خواهیم داشت و امیدواریم تا در بودجه سال ۹۲ بتوانیم بخشی از کسری بودجه خود را جبران کنیم.

جعفری از مکاتبه وزیر بهداشت با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در جهت افزایش اعتبارات صندوق خبر داد. 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی کشور تصریح کرد: اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نسبت به سال گذشته 26 درصد کاهش یافته است که در حال رایزنی با نمایندگان مجلس و دولت برای افزایش اعتبارات مذکور هستیم.

وی ادامه داد: هر سال تعداد وام‌گیرندگان را افزایش می‌دهیم و همچنین سقف وام‌ها نیز بیشتر می‌شود به همین دلیل توجه خاصی به کمیت و کیفیت تسهیلات داریم چرا که ما خود را یک اداره معمولی نمی‌دانیم بلکه جامعه هدف ما فرهیختگان جامعه هستند.

جعفری افزود: به همین دلیل بستر ارائه خدمات از طریق غیرحضوری و الکترونیکی را طوری فراهم کرده ایم که دانش آموختگان برای دریافت تسویه حساب و مجوزهای لازم بیش از ۳تا۵ دقیقه در سراسر دانشگاههای علوم پزشکی معطل نشوند.

وی گفت : زمانی که اعتبارات کافی  است و دانشجو تقاضا برای دریافت وام دارد رکوردی را ثبت کرده‌ایم که بیش از 3 تا 5 روز بیشتر طول نمی‌کشد تا وام در حساب دانشجو واریز می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی کشور از افزایش وام حج و عتبات عالیات برای دانشجویان علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: وام حج و عتبات سال گذشته 3 میلیون ریال بود که اکنون به 5 میلیون ریال افزایش یافته است.

وی افزود: دانشجویان متقاضی حج یک بار می‌توانند از این وام استفاده کنند و با توجه به سرانه‌ای که به دانشگاه‌های علوم پزشکی داده می‌شود هر سال سهمیه دانشگاه‌ها متفاوت است.

جعفری ادامه داد: البته صندوق رفاه دانشجویان تعهد می‌کند وام عتبات عالیات را به هر تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی کشور که می‌خواهند به سفر حج بروند مهیا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار