امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50921
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 93-92 پیامی صادر کرد. در این ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 93-92 پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: مطلع مهر، آغاز سال تحصیلی و تقارن مبارک آن با آغاز هفته دفاع مقدس، یادآور مهرورزی و خلق حماسه بزرگ معلمان و شاگردان مکتب ایثار و شهادت است؛ با درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و به یمن این ایام با شکوه و به شکرانه پاسداشت ارزش‌های مقدس انقلاب اسلامی، هزاران گل‌واژه سپاس را بر آستان لایزال الهی روانه می‌داریم که ما را به همراهی خیل شهیدان معلم و هم‌درس بزرگ دانش‌آموزان رشید مکتب توحید مفتخر ساخت.

بازگشایی با شکوه مدارس و مراکز آموزشی را به حماسه سازان سیاسی، معلمان فرهیخته، دانش‌آموزان عزیز، اولیای ارجمند دانش‌آموزان و همکاران گرامی تبریک می‌گویم و همچنین تبریک ویژه خود را به قدوم معصومانه نوگلان و شکوفه‌های نورسته مدارس، دانش‌آموزان پایه اول تقدیم داشته و امیدوارم فضای مدارس ما در سال تحصیلی جاری به کانون فعال و پایگاه همراهی تدین، تعلم، حق طلبی و قانون مداری تبدیل شود.

این پیام می‌افزاید: در این ایام مبارک و به یمن شور و اشتیاق ملت بزرگ ایران اسلامی در ترسیم چشم اندازهای بلند دانش و معنویت و گام گذاشتن برای فتح قله‌های رفیع علم و فناوری، از دانش‌آموزان عزیز انتظار می‌رود با اتکال به خداوند متعال و بهره‌گیری از آموزه‌های وحیانی، برای رسیدن به بلندترین مدارج عالی علمی و معنوی و حرکت در مسیر وصول به مراتب متعالی حیات طیبه بکوشند و با تأسی به رهنمودهای مقام معظم رهبری، تهذیب و تحصیل و ورزش را وجهه همت خویش سازند؛ بی تردید عزت، سرافرازی و شکوه ایران اسلامی و حاکمیت ارزش‌ها و کرامت انسانی، به عزم و همت و تلاش شما دانش‌آموزان آگاه و مصمم وابسته است.

در ادامه این پیام آمده است: فرهنگیان، معلمان و مدیران عزیز نیز به عنوان مهمترین سکانداران دستگاه عظیم آموزش و پرورش، به خوبی واقفند که رونق تربیتی و علمی مدارس، به برنامه‌ریزی‌ها و اهتمام آنان وابسته  است.

ارجمندترین و عزیزترین سرمایه های کشور، فرزندان خانواده‌ها در پرتو اندیشه، هنر و دستان پر مهر شما مربیان عزیز، شکوفا می‌شوند؛ در فرهنگ غنی تربیتی اسلام، مسئولیت بزرگ و خطیر پرورش دانش‌آموزان، این امانت‌های الهی مردم، هم شأن رسالت انبیای عظام قلمداد شده است؛ چنانکه رسول مکرم اسلام(ص) نیز هدف از بعثت مبارکش را معلمی می‌داند.

بر این اساس، مدیریت امروز وزارت آموزش و پرورش با اعتقاد به تقدس ذاتی هنر معلمی و باور به اینکه "دست توانای معلم است که چشم‌انداز‌های آینده ما را ترسیم می‌کند "به خدمتگزاری مربیان گل‌های بوستان مدارس افتخار می‌کند و تکریم، رفاه و رشد معلمان و مربیان و بهسازی و ارتقای منابع انسانی، به عنوان گرامی ترین سرمایه‌های نظام آموزشی را وظیفه اساسی و اولویت برنامه‌ای خود می‌داند، به امید خداوند و در پرتو جهت‌گیری‌ها و برنامه‌ های دولت اعتدال و تدبیر و امید در آینده ای نزدیک گام‌های اثر بخشی برای ارتقای منزلت و معیشت فرهنگیان برداشته خواهد شد.

این پیام می‌افزاید: همچنین از اولیای ارجمند دانش‌آموزان که همواره نظام تعلیم و تربیت را در خدمت رسانی مناسب تر به فرزندان شان یاری کرده اند، سپاسگزارم؛ بی شک تحقق تحول بنیادین با تعامل و مشارکت و همکاری اولیای دانش آموزان و مسئولان مدرسه و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های درون و برون مدرسه ای میسر خواهد بود؛ متواضعانه از اولیای دانش‌آموزان در خواست می‌کنم مدارس را خانه دوم فرزندان و نور چشمان خود تلقی کنند و با مشارکت در بهسازی شرایط تربیتی و تحصیلی مدارس، همچون گذشته این وزارت را یار و مدد کار باشند.

با عرض تبریک مجدد و با تقدیر از کوشش و همراهی همکاران، موفقیت مجموعه دولت جدید و خادمان ملت بزرگ ایران اسلامی در اقصی نقاط کشور را از خداوند متعال مسألت دارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها