امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50926
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ایوانف" رئیس دفتر ریاست‌جمهوری روسیه خواستار آن شد که از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ایوانف" رئیس دفتر ریاست‌جمهوری روسیه خواستار آن شد که از این اقدام ریاکارانه دست برداشته شود که حمله نظامی به سایر کشورها میتواند برای آنها دموکراسی به ارمغان آورد.

ایوانف در سخنرانی خود در نشست دهمین کنفرانس موسسه بین المللی مطالعات راهبردی لندن تحت عنوان «الگوی راهکار جهانی» در استکهلم گفت: هر کجا که نسخه نظامی برای حل مشکلات مورد استفاده قرار گرفته، دیگر در آنجا اثری از دموکراسی و آزادی باقی نمانده است. بیایید صادق باشیم و دیگر چنین اظهارات ریاکارانه‌ای را به زبان نیاوریم.

این مقام بلندپایه کرملین یادآور شد: تجربه بدست آمده طی ده سال اخیر نشان داده است که مداخله خارجی در مناقشات داخلی، آنها را متوقف نکرده، بلکه باعث تداوم بیشتر آنها شده و قربانیان بیشتری در میان مردم غیرنظامی را به همراه داشته است. آیا همه از این تجربه تلخ در عراق و لیبی صحبت نمی‌کنند؟

ایوانف که پیشتر برای سال‌ها سمت وزارت دفاع روسیه را نیز برعهده داشت، تاکید کرد: جهان از ثبات و پایداری فاصله زیادی دارد. من معتقدم که برای رسیدن به این هدف قبل از هر چیز ضروری است که در خصوص برخورد مورد توافقی برای حل و فصل مناقشات داخلی در کشورها دست یافت و سپس برای آن قوانین و ضوابطی تعیین کرد تا آنها بطور متمدنانه حل و فصل شوند. در قرن 21 چنین منطقی باید بر روابط بین المللی حکمفرما باشد.

وی همچنین تاکید کرد که هر نوع اقدام نظامی علیه کشور مستقلی که برای دفاع از خود در برابر تجاوزات خارجی نبوده و یا در خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل متحد صورت بگیرد، تنها بعنوان «تجاوز نظامی» محسوب شده و محکوم خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها