امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5093
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 134
فاطمه آلیا، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نقش کاندیداهای ...

فاطمه آلیا، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نقش کاندیداهای ریاست جمهوری در خلق حماسه انتخاباتی اظهار داشت: اساسا بحث ائتلاف برگرفته از مفاهیم سیاسی غرب است و اما با توجه به واژه‌شناسی ادبیات سیاسی و فرهنگ کشور ما، منظور از ائتلاف، انتخابات فرد اصلح از میان چند فرد با سازوکار، شیوه، رفتار انتخاباتی خاص محسوب می‌شود. 

وی با بیان اینکه نامزدهایی که به صحنه انتخابات ورود پیدا می‌کنند، هر کدام در زمینه خاصی اصلح هستند، افزود: با توجه به گفتمان انقلاب اسلامی، مبنای اصلح برای انتخاب رئیس جمهور در ایران دارا بودن حداقل ویژگی‌هایی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ویژگی‌های فردی که قرار است سکان قوه اجرایی کشور را در دست بگیرد، خاطرنشان کرد: این فرد باید ویژگی‌هایی همچون رجل سیاسی، تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، ساده زیستی، استکبارستیزی‌، عدالت‌محوری، شجاعت و رفع دغدغه و مشکلات مردم را در مبنای برنامه‌های خود برای اداره کشور داشته باشد.

* حرکت در چارچوب قانون اساسی از ویژگی‌های‌ فرد اصلح است

آلیا با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبتنی بر اینکه لازمه اصلح بودن، مشهور بودن نیست، تصریح کرد: الزاما فردی که شهرت دارد اصلح نیست، بلکه ویژگی‌های فرد اصلح حرکت در چارچوب قانون اساسی است و سبب می‌شود تا انتخاباتی بانشاط‌تر و حضور حداکثری مردم در انتخابات با شفافیت و صداقت بیشتر نمود پیدا کند.

وی با اشاره به تکثر کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری گفت: گرایش به فرد اصلح می‌تواند از بسیاری از مباحثی که ممکن است در آینده رخ دهد، پیشگیری می‌کند، از این رو ائتلاف می‌تواند به عنوان یک راه‌حل‌ برای انتخاب فرد اصلح‌تر کارساز باشد.

نماینده تهران ادامه داد: در حال حاضر باید تمرکزها معطوف به رأی آوردن فرد اصلح باشد نه اینکه از یک مجموعه‌ با سلیقه فکری یکسان، چند نفر نامزد شوند و تعجب‌برانگیز آن است که هر یک در مصاحبه‌های جداگانه اعلام کنند که به نفع هیچ کس کنار نمی‌کشند.

آلیا اضافه کرد: این نوع ادبیات، متناسب با ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی نیست، بلکه بعضا برگرفته از ادبیات احزاب غربی است، برخی اوقات رقابت‌های درون تشکیلاتی وجود دارد، اما در دایره گفتمان انقلاب اسلامی بحث اصلی انتخاب فرد اصلح است تا یک دولت و کابینه متعهد شکل گرفته و به مردم خدمت کنند.

* تکثر کاندیدا به لحاظ عقلی و منطقی مفید نخواهد بود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قطعا تکثر کاندیداها به لحاظ عقلی و منطقی مفید نخواهد بود، بیان داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، چنانچه بخواهیم خلق حماسه سیاسی که همان حضور حداکثری مردم در انتخابات است، رقم بخورد، باید تلاش شود تا زمینه‌سازی و سهولت کار برای انتخاب فرد اصلح‌تر توسط اشخاص حقوقی، تشکل‌ها و افراد بانفوذ صورت گیرد و شورای نگهبان نیز با توجه به ملاک‌هایی که برای آن مجموعه تعریف شده افراد را با تأیید صلاحیت به مردم معرفی کند.

وی با بیان اینکه در انتخابات سال‌های گذشته رقابت تنها بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان بود، بیان کرد: با توجه به فضای سیاسی حاکم  در کشور، در حال حاضر رقابت بیشتر میان اصولگرایان است، بنابراین به نظر می‌رسد که هر چه تعداد کاندیدای آنها محدودتر، حتی زیر 5 نفر باشد، انتخاب مردم، انتخابی شاخص‌تر خواهد بود.

نماینده تهران با بیان اینکه امروز بحث تأثیرگذاری، حضور حداکثری و الگو بودن نظام جمهوری اسلامی در دنیا مطرح است، خاطرنشان کرد: اکنون وظیفه شورای نگهبان است که با معیارهای تعیین شده و بررسی دیدگاه‌ها و سلیقه‌های متفاوت کاندیدا، افراد اصلح‌ را به مردم معرفی کند.

* اشخاصی که خط قرمز‌های نظام را رعایت نکردند جایگاهی در میان ملت ندارند

وی با اشاره به اینکه به بهانه تنوع سلایق نمی‌توان راه برای ورود فتنه‌گران و جریان انحرافی در انتخابات باز گذاشت، گفت: امروز مدعی آزادی در انتخابات هستیم، اما این آزادی در چارچوب نظام و قانون اساسی کشور تعریف شده است و در واقع گروه‌ها، احزاب و اشخاصی که خط قرمز‌های نظام را رعایت نکرده و در فتنه و ‌براندازی مشارکت داشتند، به تقویت آن کمک کردند و یا درصدد خنثی کردن آن بودند، بدانند که آنها هیچ جایگاهی در میان مردم ندارند، چراکه در آزمون گذشته مردود و سعی در جبران آن نیز نکردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها