امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50936
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست تشریح ویژه برنامه‌های شبکه‌های رادیویی در هفته دفاع مقدس و همچنین جزئیات شبکه رادیویی «حماسه» صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست تشریح ویژه برنامه‌های شبکه‌های رادیویی در هفته دفاع مقدس و همچنین جزئیات شبکه رادیویی «حماسه» صبح امروز -شنبه 30 شهریور- با حضور نورالدین جعفری مدیر طرح و برنامه و نظارت و ارزش‌یابی معاونت صدا، خدابخش مدیر روابط عمومی معاونت صدا و نمایندگان رسانه‌های جمع برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم جعفری گفت: رادیو در طول 8 سال دفاع مقدس حضور چشمگیری داشته و بعد از آن نیز همواره تلاش کرده است تا یاد و خاطره شهدا را زنده نگه دارد و ارزش های انقلاب اسلامی همواره محل یادآوری باشد.

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس، دفتر معاونت صدا با هماهنگی‌ شبکه‌های رادیویی و ارتباط با نهادهای بیرون سازمان نظیر بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، زمینه‌ای فراهم کند تا علاوه بر توجه کمی برنامه‌ها از کیفیت خوبی هم برخوردار شوند.

وی اظهارداشت: پس از برگزاری جلسات متعدد در رادیو پیش بینی شده که 21 شبکه ملی در قالب 715 برنامه چیزی حدود 16 هزار دقیقه برنامه پخش می‌کنند و ما روزانه 40 ساعت برنامه‌های مختلف پخش خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در حالت عادی و به صورت روزانه، شبکه‌های رادیویی  550 ساعت برنامه در قالب 4 هزار و 650 برنامه در طول هفته و هزار و 100 عنوان، پخش می‌کنیم.

جعفری همچنین از افزایش میزان مخاطبان رادیو در سال 92 خبر داد و عنوان داشت: میزان مخاطبان رادیو در سال گذشته 27.9 درصد بوده که در 6 ماه نخست سال جاری این رقم به 29.3 درصد رسیده است. ضمن اینکه میزان مخاطبان نیز به بالای ۸۰ درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که راه‌اندازی شبکه‌های جدید توانسته‌ است بر میزان مخاطبان تاثیر بگذارد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۵۲ درصد از برنامه‌های رادیو در هفته دفاع مقدس به صورت زنده و ۴۸ درصد به صورت تولیدی به مخاطبان عرضه می‌شوند. رادیو ایران سه برنامه یادمان باشد، در همین حوالی و سروهای سبز را تدارک دیده و رادیو تهران نیز برنامه فصل عاشقی را روی آنتن می‌برد.

وی همچنین درباره برنامه سایر شبکه‌ها در هفته دفاع مقدس توضیح داد: رادیو فرهنگ برنامه راویان فتح، ققنوس و پله پله تا ملکوت را پخش می‌کند، رادیو جوان لایه‌های پنهان جنگ و خانه‌ام همین جاست را تدارک دیده است. رادیو سلامت نیز برنامه‌های فرارو، یاد یاران و سپید جامگان آسمانی را پخش می‌کند.

وی تصریح کرد: رادیو معارف با خاکریز، باغ تماشا، چراغ مطالعه، ترنج و پیام ولایت به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود و رادیو ورزش نیز برنامه‌های سرو قامتان، پنجره‌ای رو به شب و جهان ورزش را دارد. همچنین شبکه قرآن حماسه‌سازان ، اشاره و بشرا را خواهد داشت.

جعفری ادامه داد: رادیو فصلی نیز در هفته دفاع مقدس بخش‌هایی از نمایش‌های تولید شده در سایر شبکه‌ها در طول سال نظیر نیمه پنهان ماه را پخش می‌کند و رادیو دانش نیز دو برناه علم و عشق و در شکرستان عشق را در نظر گرفته است. رادیو کتاب نیز دو برنامه مشق عشق و دیباچه را تدارک دیده و رادیو صدای آشنا نیز برنامه‌های کتاب دفاع مقدس و برتر از پرواز را پخش خواهد کرد. رادیو گفت‌وگو نیز نقطه عطف و گفت‌وگوی روز و رادیو اقتصاد نیز برنامه اقتصاد و فن‌آوری و بامداد اقتصادی را پخش خواهد کرد.

جعفری همچنین درباره آثار نمایشی رادیو در هفته دفاع مقدس توضیح داد: نمایش‌های فصل عشق، خبر آن روزها با محوریت داستان کتاب دا به مدت هزار دقیقه، نشانی قلب من است در مدت ۱۸۰۰ دقیقه پخش خواهد شد. پیش بینی می‌شود در طول سال ۹۲؛ ۱۰۰ هزار دقیقه برنامه ویژه دفاع مقدس تولید کنیم.

وی همچنین درباره رادیو اینترنتی دفاع مقدس توضیح داد: این شبکه در حقیقت زیرمجموعه شبکه ایران صداست و مخاطب امکان شنیدن و دانلود کردن برنامه ها را دارد.

وی ادامه داد: این شبکه گنجینه موسیقی دفاع مقدس و سخنرانی امام راحل و مقام معظم رهبری به همراه چهره‌های شاخص دفاع مقدس است که بخش‌هایی نظیر کتاب گویا و روزشمار رویدادهای دفاع مقدس را هم دارد.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها