امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50938
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 93
سعید مکرمی مدیر انتشارات بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اعلام این خبر که ...

سعید مکرمی مدیر انتشارات بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اعلام این خبر که شش کتاب از تولیدات انتشارات بنیاد ادبیات داستانی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه می‌شود، پیرامون انتخاب کتاب‌ها اظهار داشت: اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران سقفی برای هر ناشر به لحاظ تعداد عنوان قرار داده بود، از این رو سعی کردیم آثاری که با اقبال بیشتر مواجه بوده را برای حضور در شصت و پنجمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت معرفی کنیم تا تنوع ترکیبی را هم کامل کرده و آثار را در حوزه‌های مختلف ارائه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سعی شده با معرفی این شش کتاب پک موضوعی کامل داشته باشیم، ابراز داشت: البته اینگونه نبود که سایر آثار انتشارات برای عرضه دارای ضعف باشد، بلکه تلاش شد در هر موضوع دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و حوزه اجتماعی و... یک اثر معرفی شود. این آثار هر کدام با توجه به موضوع و کیفیت برای نمایش در نمایشگاه فرانکفورت انتخاب شد.

مکرمی در پاسخ به این سوال که آیا این آثار به صورت ترجمه در فرانکفورت ارائه خواهند شد، ‌توضیح داد: کتاب‌هایی که در این نمایشگاه حضور می‌یابند مستلزم ترجمه نیستند بلکه این آثار نمایش نشری است که ما در ایران داریم، ضمن اینکه خلاصه هریک از این آثار به اتحادیه ناشران ارسال شده تا ترجمه آماده و در کاتالوگ به مخاطبان خارجی معرفی شود.

این مقام مسئول در انتشارات عصر داستان درباره حضور اعضای بنیاد ادبیات داستانی در این نمایشگاه و معرفی آثار انتشارات بیان کرد: تلاش فراوان داشتیم تا از سوی انتشارات فردی در این نمایشگاه با توجه به رتبه‌ای که انتشارات عصر داستان دارد، حاضر شود اما ممکن نشد.

مکرمی تصریح کرد: آثار انتشارات عصر داستان به جز نمایش در غرفه جمهوری اسلامی ایران در غرفه لایپزیک به نمایش گذاشته می‌شود، چون در جایزه ویژه لایپزیک عصر داستان تنها ناشری بود که توانست تا مرحله نیمه نهایی ورود کند چرا که هیچ ناشر ایرانی در بخش مسابقه وارد نشده بود و نتوانسته بود وارد شود، از این رو عصر داستان مورد پذیرش قرار گرفت و تا مرحله نیمه نهایی هم توانست رقابت داشته باشد، از این رو نام عصر داستان در لیست برتر ناشران جهان قرار گرفت، جایزه لایپزیک غرفه ویژه‌ای در نمایشگاه فرانکفورت دارد تا کتاب‌های ویژه و آثاری که وارد بخش مسابقه می‌شوند را عرضه کند، آثار عصر داستان و آن دسته کتاب‌هایی که آبان سال گذشته مانند «سه کاهن»، «جمجمه‌ات را قرض بده برادر»، «دخیل عشق» و کتاب ترکه های درخت آلبالو» نوشته اکبر خلیلی در این غرفه نیز عرضه می‌شود.

گفتنی است، «سه کاهن»، «جمجمه‌ات را قرض بده برادر»، «لحظه‌های انقلاب»، «سایه اژدها»، «وقایع‌نگاری یک زندیق» و «خوش‌نشین» کتاب‌هایی هستند که اطلاعات کتابشناسی و معرفی آنها در کاتالوگ اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برای فروش حق ترجمه و نشر در معتبرترین نمایشگاه کتاب دنیا درج شده است.

این آثار قرار است از سوی این اتحادیه امسال در میان 117 کتاب ادبی دیگر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت به بازار جهانی نشر عرضه شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار