امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50946
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 226
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علی لاریجانی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه فاز دوم بیمارستان فوق تخصصی پزشکی هسته‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علی لاریجانی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه فاز دوم بیمارستان فوق تخصصی پزشکی هسته‌ای رضوی که با حضور آیت‌الله طبسی تولیت آستان قدس رضوی، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد، اظهار داشت: علم از پرسش آغاز می‌شود و علم مجموعه معارف در دسترس نیست؛ فضای جامعه باید فضای علمی‌ شود و جامعه‌ای که می‌خواهد مدینه فاضله باشد باید دارای فضایی علمی باشد.

وی گفت: اکنون در مرکزی قرار داریم که به ساحت مقدس امام رضا(ع) مربوط است و جزو مراکز علمی مدرن و جدید برای توزیع دانش پزشکی در کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان اسلام می‌خواهند ایران را از داشتن انرژی هسته‌ای محروم کنند، ادامه داد: در این مرکز تجهیزاتی داریم که برای امراض سخت استفاده می‌شود و نیاز به مواد هسته‌ای دارد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به خلف وعده‌های غربی‌ها در زمینه سوخت هسته‌ای به راکتور اتمی تهران اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وزیر وقت امور خارجه آمریکا قراردادی 6 میلیون دلاری در زمینه هسته‌ای با ایران بست و زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و ما دیکتاتور وابسته به غرب را از کشور اخراج کردیم همان آمریکایی که شعار دموکراسی می‌داد و باید از انقلاب ما استقبال می‌کرد آن قرار داد را لغو کرد و سوخت اتمی مربوط به راکتور اتمی تهران را تحویل نمی‌داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات بی‌اعتمادی ایران به رفتار غربی‌ها از همین موضوع آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین چند سال پیش راکتور هسته‌ای تهران سوختش تمام شد و ما از آژانس انرژی اتمی تقاضای سوخت کردیم اما آن‌ها به ما این سوخت را ندادند و گفتند که شما باید در مقابل این سوخت تمام مواد غنی‌سازی اورانیوم را به ما تحویل بدهید.

لاریجانی ادامه داد: آن‌ها تصور نمی‌کردند که ما بتوانیم صفحات سوخت را بسازیم. ساخت صفحه سوخت دارای دانش بسیار پیچیده‌ای است که ما توانستیم طی 2 سال سوخت راکتور اتمی دانشگاه تهران را خودمان تامین کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: علت این‌که سیاست ایران این است که در فناوری هسته‌ای روی پای خودش بایستد یک حق مشروع است و در آینده اهمیت دارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: آن‌ها گاهی می‌گویند که از راه مذاکره مسئله را حل کنیم و همزمان رئیس جمهور آمریکا می‌گوید پروژه جنگ روی میز است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت ایران از یک عزتمندی برخوردار است و کسی از شعار جنگ‌طلبانه شما نمی‌ترسد چراکه شما با ما تجربه جنگ دارید بنابراین باید منطقتان را عوض کنید.

وی ادامه داد: ما نیازی به شعار دادن نداریم و اگر شما دنبال حل مسئله هستید با منطق وارد شوید. ایران میز مذاکره را ترک نمی‌کند و همیشه غربی‌ها بودند که این بازی را برهم می‌زنند.

لاریجانی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، گفت: استراتژی ما ثابت است و فقط با توجه به موقعیت، تاکتیک‌ها تغییر می‌کند. دولت جدید آمادگی گفت‌وگوی منطقی را دارد و این به معنی این نیست که استراتژی ما فرق کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زبان زورگویی را باید کنار بگذاریم، تاکید کرد: مردم ایران اسلامی عزت‌مندی خود را تغییر نمی‌دهند.

لاریجانی ادامه داد: وقتی مقام معظم رهبری به عنوان یک مرجع تقلید فتوا صادر کردند که ما سلاح هسته‌ای را جایز نمی‌دانیم شما باید از این فرصت استفاده می‌کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما با افراط‌گری مخالف هستیم و همچنین برخورد تاکتیکی با تروریست یک اشتباه راهبردی است.

لاریجانی در ادامه به گزارش دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا اشاره کرد و گفت: توصیه ما این است که شما گزارش اطلاعاتی خود را مبنای ارزیابی رفتار خود قرار دهید نه اینکه در منطقه جنگ‌افروزی داشته باشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: غربی‌ها در این شرایط چنین تصوری داشتند که تحریم‌ها در ایران اثر گذاشته است البته باید گفت بخشی از مشکلات کشور مربوط به سوء مدیریت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به ساخت بیمارستان رضوی اشاره کرد و گفت: بعنوان مثال اگر با سیستم دولتی می‌خواستیم چنین بیمارستانی را بسازیم یا ساخت آن محال بود یا اینکه 30 تا 40 سال طول می‌کشید.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات کشور مربوط به رفتار مدیریتی است و اگر مدیریت داشته باشیم، تحریم‌ها از بین می‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پول بیمه‌ها دریافت می‌شود اما به وزارت بهداشت نمی‌رسد، گفت: ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه‌ای این مشکل را حل کردیم لذا وزیر بهداشت باید این مسئله را پیگیری کند.
انتهای پیام/2202/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها