امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5096
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین دستاورد نیروی زمینی ارتش در حوزه شبیه‌سازها رونمایی می‌شود. این ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین دستاورد نیروی زمینی ارتش در حوزه شبیه‌سازها رونمایی می‌شود.

این دستاورد جدید که به دست متخصصان بومی کشورمان ساخته شده، شبیه‌ساز بالگرد 204 است که فردا با حضور امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی دریایی ارتش رونمایی می‌شود.

به گزارش فارس، در سالهای اخیر، متخصصان صنعت دفاعی کشورمان همچنین موفق به طراحی و ساخت انواع شبیه‌ساز بالگردها شده بودند که با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این شبیه‌ساز متحرک، انواع آموزشهای خلبانی و تیراندازی با بالگرد و اجرای مانورهای اضطراری در شرایط مختلف جوی امکان‌پذیر است.

طراحی و ساخت این شبیه‌سازها در داخل کشور همچنین موجب صرفه‌جویی کلان در خرید تجهیزات مشابه وارداتی شده است.

بنا بر این گزارش، استفاده از این شبیه‌سازها در هر یک هزار ساعت پرواز، تنها امکان بروز یک خطا را داشته و هرگونه خطا و یا عیب به طور خودکار و به صورت بصری به خلبان هشدار داده می‌شود.

این در حالیست که دانش ساخت و راه‌اندازی انواع شبیه‌سازهای متحرک و کامل پروازی در گذشته تنها در اختیار تعداد معدودی از کشورهای امریکایی و اروپایی بوده و به دلیل تحریم‌ها، امکان خرید آن با صرف هزینه‌های سنگین نیز میسر نبود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها