امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50972
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای تودی، براساس اسناد محرمانه که اخیرا منتشر شده است، یک فروند بمب افکن B-52 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای تودی، براساس اسناد محرمانه که اخیرا منتشر شده است، یک فروند بمب افکن B-52 در سال 1961 دو بمب هیدروژنی در آسمان کارولینای شمالی رها کرده است که تا آستانه انفجار پیش رفته است. 

براساس این گزارش، این بمب 4 مگاتنی حامل 4میلیون تن «تی ان تی» بوده است که 260 بار از بمب هسته‌ای که آمریکا روی هیروشیما انداخت قویتر بوده است و در صورت انفجار کامل جان میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کرده است.  

بنا بر تحقیقاتی که بعدها انجام گرفته معلوم شده که از چهار مرحله احتیاطی این بمب‌ها تنها یکی از آنها که بسیار آسیب‌پذیر نیز بوده عمل کرده و بقیه سوئیچ‌ها دچار نقص فنی بوده‌اند.

اگر کلاهک این بمب هیدروژنی منفجر می‌شد عواقب رادیواکتیو آن کل شرق آمریکا از جمله واشنگتن، بالتیمور، فیلادلفیا و نیویورک را در بر می‌گرفت.

این حادثه زمانی رخ داد که یک هواپیمای B-52 در ساحل شرقی آمریکا دچار سانحه شد و سقوط کرد. متعاقب این امر بمب‌های هیدروژنی که به این هواپیما متصل بودند از آن جدا شدند. این حادثه تنها 3 روز پس از روی کار آمدن جان اف کندی رئیس جمهور اسبق آمریکا رخ داد.

در تحقیقاتی که «اریک اسکلوسر» نویسنده یک نشریه آمریکایی انجام داده است در فاصله سال‌های 1950 تا 1968 حداقل 700 حادثه رخ داده است که 1250 کلاهک هسته‌ای را در معرض خطر انفجار قرار داده است.

ارتش آمریکا تنها کشوری است که در طول تاریخ از سلاح هسته ای علیه مردم ژاپن در جنگ جهانی دوم استفاده کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار