امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50983
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، یک نظر سنجی شامل 11 کشور عضو اتحادیه اروپا علاوه بر آمریکا نشان می دهد که این کشورها مخالف مداخله در سوریه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، یک نظر سنجی شامل 11 کشور عضو اتحادیه اروپا علاوه بر آمریکا نشان می دهد که این کشورها مخالف مداخله در سوریه هستند، در ترکیه نیز 72 درصد از ترک‌ها نیز از مشارکت این کشور در جنگ علیه سوریه را رد کردند.

این نظرسنجی که موسسه مارشال آن را انجام داده، نشان داد که در آمریکا  و اروپا بیشتر مردم با دخالت نظامی و ورود کشورشان در جنگ مستمر از 30 ماه پیش تاکنون به شدت مخالف هستند.

بر اساس این نظرسنجی که به صورت سالیانه انجام می‌شود، وجهه چینی‌ها در میان قاره اروپا و آمریکا نیز کاسته شده و بیشتر اروپایی‌ها نمی خواهند این کشور نقش قوی در معادلات جهانی داشته باشد.

این نظرسنجی را موسسه مارشال انجام داد که موسسه‌ای مطالعاتی در زمینه همکاری بین آمریکای شمالی و اروپا است.

بر اساس این نظرسنجی 62 درصد آمریکایی‌ها و 72 درصد اروپایی‌ها اعتقاد دارند که کشورشان باید از مداخله نظامی در جنگ داخلی در سوریه که در آن تاکنون بیش از صدهزار نفر کشته شده‌اند، خودداری کنند.

تنها 30 درصد از آمریکایی‌ها و 22 درصد از اروپایی اعلام کرده‌اند که کشورشان باید در سوریه مداخله نظامی کند.

در ترکیه نیز که مرزهای مشترک با سوریه دارد، 72 درصد از مردم اعلام کرده اند که کشورشان باید از درگیری در سوریه خودداری کند، تنها 21 درصد از مردم این کشور خواستار مداخله نظامی در سوریه شده اند.

این نظرسنجی در مورد حمله به ایران نیز مطرح شده و تعداد بسیار ناچیزی از اروپایی‌ها و تنها 18 درصد از آمریکایی‌ها با وجود گزینه‌های دیگر اقدام نظامی علیه ایران را خواستار شده‌اند.

در ادامه این نظرسنجی نیز یک سوال جهت‌دار مطرح شد مبنی بر اینکه در صورت شکست گزینه‌های مسالمت‌آمیز آیا گزینه نظامی علیه ایران را تایید می کنند یا نه، در پاسخ به این سوال نیز 48 درصد اروپایی‌ها اعلام کردند که گزینه نظامی در صورت بن‌بست راههای مسالمت‌آمیز را تایید می کند که این نسبت در میان آمریکایی ها 64 درصد بود.

کشورهایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، عبارت بودند از: فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان، پرتقال، رومانی، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، انگلیس، آمریکا و ترکیه.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها