امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50995
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم رزم پا با اعلام این خبر افزود: امروزه رایج ترین اقدام برای جبران نقایص اعضای مختلف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم رزم پا با اعلام این خبر افزود: امروزه رایج ترین اقدام برای جبران نقایص اعضای مختلف بدن، پیوند عضو است که در این روش مشکلاتی از قبیل یافتن دهنده مناسب عضو، هزینه بسیار بالا، احتمال ایجاد آلودگی‌های میکروبی و ویروسی، واکنش های ایمنی و پس زدن پیوند وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از مهندسی پلمیر با هدف ساخت پروتزهای مصنوعی از دیگر روش های رایج برای جبران بافت های از دست رفته است، خاطر نشان ساخت: امروزه یکی از بهترین و جامع ترین راه حل ها برای ترمیم نقایص بافتی بکارگیری مهندسی بافت است که قرار است، نحوه بکارگیری آن در چهارمین کنگره بین المللی راینولوژی ایران و جراحی پلاستیک بینی و صورت از سوی دکتر نوید احمدی روزبهانی ارائه شود.
  

رزم پا گفت: نیاز به مهندسی بافت در حوزه تخصصی گوش، حلق و بینی از سال ها قبل احساس می شد. از دستاوردهایی که امروزه در دسترس این رشته قرار گرفته می‌توان از «درم بدون سلول» نام برد.
 
وی افزود: در حیطه راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت تاکنون اقدامهایی در زمینه مهندسی بافت از قبیل تهیه بافت غضروفی، استخوانی و چربی صورت گرفته که هم اینک در ایران نیز در دسترس است.
 
دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی راینولوژی ایران و جراحی پلاستیک بینی و صورت، ابراز امیدواری کرد، برگزاری این کنگره که با حضور متخصصان داخل و خارج کشور برگزار می‌شود، زمینه توسعه هر چه بیشتر رشته راینولوژی را در ایران فراهم آورد.
 
وی تصریح کرد: جراحی قاعده جمجمه به کمک آندوسکوپ از دیگر مباحث این کنگره سه روزه را تشکیل می‌دهد.
 
به گفته دکتر رزم پا از آنجا که منطقه قاعده جمجمه، منطقه‌ای است که دسترسی به آن برای جراحان اعصاب و  گوش و گلو و بینی با دشواری همراه است و اعمال جراحی در این زمینه در زمره اعمال جراحی بزرگ با عوارض زیاد است. بکارگیری روش آندوسکوپیک با هدف دسترسی به این ناحیه طی سال های اخیر در کشور با پیشرفتهای مثبتی روبه‌رو بوده که برپایی این کنگره فرصت مناسبی را برای ارایه این دستاوردها فراهم می آورد.
 
وی ادامه داد: با توجه به افزایش موارد اعمال جراحی پلاستیک در کشور و همچنین انجام این اعمال توسط افراد غیر مجاز و به تبع آن افزایش میزان نارضایتی و ارجاع شکایات به مراجع ذی ربط مانند سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی در این کنگره موارد فوق و راه های پیشگیری از آنها در جلساتی که با حضور کارشناسان خبره از پزشکی قانونی و نظام پزشکی برگزار می‌شود، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
 
چهارمین کنگره بین‌المللی راینولوژی ایران و جراحی پلاستیک بینی و صورت از سوی انجمن علمی راینولوژی ایران و با حضور چهره‌های مطرح داخل و خارج کشور 17 تا 19 مهر در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می‌شود.
 
در این کنگره پیشرفتهای نوین آندوسکوپی در زمینه بیماری‌های بینی و سینوس‌ها و نیز روش‌های غیر جراحی کاهش و اصلاح چین و چروک صورت از قبیل تزریق بوتاکس و چربی، شیوه های صحیح تزریق بوتاکس، کاربردهای بوتاکس در نواحی مختلف صورت و عوارض احتمالی آن در صورت تزریق ناصحیح و یافته های جدید علمی و تجربی در زمینه اعمال جراحی بینی و صورت، کاربرد فیلرها، اعمال جراحی در زمینه پلک، لیفت صورت (کشیدگی پوست)، لیفت پیشانی و ابرو، پروتزهای ناحیه گونه و چانه و اعمال جراحی فک به منظور بازسازی و زیبایی فک ارائه می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها