امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50997
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار زمانیان گفت: در تداوم اجرای طرح‌های عملیاتی به منظور شناسایی و انهدام باندهای تهیه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار زمانیان گفت: در تداوم اجرای طرح‌های عملیاتی به منظور شناسایی و انهدام باندهای تهیه و توزیع قاچاق و همچنین ناامن کردن مبادی ورودی و محل‌های دپو و توزیع کالا، طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدت 72 ساعت در استان‌های سراسر کشور به اجرا درآمد.

وی افزود: با توجه به ابعاد وسیع قاچاق کالا و معضلات ناشی از این جرم از جمله اثرات سوء این پدیده بر ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهگی، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تمام توان، اقدامات مبارزاتی خود را با رویکرد اطلاعاتی برای مبارزه با عناصر اصلی و دانه درشت، متمرکز کرده است.

زمانیان تصریح کرد: در حین انجام طرح، به منظور نظارت و کنترل مطلوب بر اجرای طرح عملیاتی، تعدادی از کارشناسان این پلیس به استان‌های هدف یعنی هرمزگان، بوشهر، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و کرمانشاه اعزام شدند.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی ناجا در خصوص نتایج اجرای این طرح گفت: در بخش دام و مواد خوراکی، 1764 رأس دام، 130 هزار و 200 کیلوگرم شکر، 146 هزار و 890 کیلوگرم برنج، 29 هزار و 400 کیلوگرم گندم،11 هزار و 440 کیلوگرم روغن، 26 هزار و 440 کیلوگرم آرد و 17 هزار و 550 کیلوگرم بادام زمینی، کشف و در این خصوص 58 فقره پرونده تشکیل شد.

وی با اشاره به دستگیری 72 قاچاقچی در این خصوص، تصریح کرد: ارزش کالاهای کشف شده در این بخش، بیش از 24 میلیار ریال است.

سردار زمانیان از کشف بیش از 3 میلیون لیتر سوخت قاچاق با اجرای این طرح خبر داد و افزود: 367 جایگاه عرضه سوخت کنترل شد که 31 جایگاه دارای تخلف شناسایی همچنین از 210 شرکت تولیدی - صنعتی بازدید شد که تخلفات 16 شرکت در حال رسیدگی است.

به گفته زمانیان 303 نفر به اتهام قاچاق سوخت دستگیر شدند که ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه بیش از 27 ملیارد ریال برآورد شده است.

وی یادآور شد: در مدت اجرای طرح بیش از 6 میلیون نخ سیگار قاچاق، بیش از 338 هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، بیش از 37 هزار ثوب البسه و پوشاک، بیش از 151 هزار دستگاه لوازم خانگی و بیش از هزار دستگاه لوازم صوتی و تصویری به ارزش بیش از 42 میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

سردار زمانیان، با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه در مجموع بیش از 291 میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: طی 72 ساعت 467 فقره پرونده تشکیل شد که به دستگیری دهها قاچاقچی و توقیف 554 دستگاه خودرو به اتهام حمل کالای قاچاق انجامید.

به گفته این مقام انتظامی، مبدأ بارگیری کالاهای کشف شده اغلب از استان های ساحلی و جنوبی مانند بوشهر، هرمزگان، خوزستان و استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه به مقصد استان های مرکزی به خصوص کلانشهرها مانند تهران، اصفهان و مشهد بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: طرح های مختلفی در مقاطع مختلف زمانی در کشور به اجرا در خواهد آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار