امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50998
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 112
‌به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد هادی ایازی در مورد وضعیت احداث پروژه شهر آفتاب اظهار داشت:‌ یکی از پروژه‌های جدی که ...

‌به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد هادی ایازی در مورد وضعیت احداث پروژه شهر آفتاب اظهار داشت:‌ یکی از پروژه‌های جدی که ما در حال انجام آن هستیم پروژه شهر آفتاب است و در نظر داریم نمایشگاه‌های صنعتی خود را در این مکان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در ساخت مجموعه شهر آفتاب، علاوه بر توجه به معماری ایرانی اسلامی از آخرین فناوری روز استفاده شده است.

سخنگوی شهرداری تهران گفت: آنچه مخاطب این نمایشگاه می‌بیند معماری سنتی ایرانی است اما این نمایشگاه با ویژگی‌های مدرن ساخته می‌شود و مرکزی تجاری و فرهنگی خواهد بود.

وی با اشاره به نحوه ساخت این مجموعه تصریح کرد: 3سالن نمایشگاه که 2نمایشگاه با دهنه 50 متری و یک نمایشگاه میانی با دهنه 80 متری بوده که از سالن‌های اصلی نمایشگاه مجموعه شهر آفتاب محسوب می‌شود، در فاز اول به بهره برداری می‌رسد.

ایازی با اشاره به ساخت سالن ملل که در بخش ورودی 3سالن اصلی قرار دارد اظهار داشت: برای ورود به سالن‌های سه قلو و مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب باید ابتدا از سالن بین‌الملل عبور کرد که برای ساخت این سالن از تخت جمشید، الگو گرفته شده و قرار است در این سالن 100ستون همانند 100ستون تخت جمشید احداث شود و این مجموعه، نمادی از معماری ایرانی اسلامی و نشان‌دهنده نمادهای ملل مختلف است.

وی با اشاره به ستون‌های 18متری سالن ملل، عنوان کرد: مردم می‌توانند از بخش جنوبی وارد سالن ملل شده و یا از بخش شرقی با عبور از باغ ایرانی، وارد این سالن و بخش نمایشگاهی مجموعه شهر آفتاب شوند.

ایازی ادامه داد: مجموعه شهر آفتاب به‌عنوان مرکزی تجاری فرهنگی دیده شده چرا که از موقعیت خاص جغرافیایی برخوردار بوده و در مجاورت حرم امام خمینی(ره) قرار گرفته است و از نظر معماری، هماهنگی بین مجموعه حرم امام و این فضا به شکل مطلوب به‌ وجود آمده است.

وی تصریح کرد: مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب از استانداردهای بین‌المللی بهره‌مند است و با ساخت آن، بزرگ‌ترین مجموعه‌های نمایشگاهی خاورمیانه راه‌اندازی خواهد شد. این مجموعه در فاز نخست 120 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی خواهد داشت.

سخنگوی شهرداری تهران افزود: فاز اول پروژه شهر آفتاب در سال آینده به بهره برداری می رسد و فازهای بعدی نیز در سال‌های بعدی به بهره برداری می‌رسند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد بهره برداری از فاز دوم بوستان ولایت نیز اظهار داشت: فاز دوم بوستان ولایت هم اکنون به عنوان یک طرح مطالعاتی در حال بررسی است و باید به تصویب کمیسیون ماده پنج شهرسازی و شورای شهر برای اجرا قرار گیرد و در حال حاضر در مرحله مطالعاتی قرار دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها