امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50999
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نظامیان اسرائیلی روز گذشته ضمن برخورد خشونت‌آمیز با گروهی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نظامیان اسرائیلی روز گذشته ضمن برخورد خشونت‌آمیز با گروهی از دیپلمات‌ها و فرستاده‌های اروپایی به اراضی اشغالی، کامیون آن‌ها را که حامل چادر و وسایل امدادی بود، توقیف کردند. این تجهیزات قرار بود در میان فلسطینی‌هایی که خانه‌های آن‌ها تخریب شده بود، توزیع شود.

خبرنگار رویترز که شاهد این اقدام صهیونیست‌ها بوده، می‌گوید سربازان اسرائیلی به سمت دیپلمات‌ها، مددکاران و ساکنان محلی نارنجک‌های صوتی پرتاب کرده‌اند. آن‌ها همچنین یک دیپلمات فرانسوی را از کامیون بیرون کشیده، وی را به زمین زده و سپس کامیون و تمام محموله آن را با خود برده‌‌اند.«مایریون کاستینگ» دیپلمات فرانسوی که مورد بدرفتاری صهیونیست‌ها قرار گرفته، می‌گوید: آن‌ها بی‌توجه به مصونیت دیپلماتیک من، مرا از خودرو بیرون کشیده و به زور مرا روی زمین خواباندند.

وی با سر و رویی خاکی افزود: اینجا اینطور به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارند.
 
 

پلیس و ارتش رژیم‌صهیونیستی تاکنون از اظهارنظر در مورد این حادثه خودداری کرده‌اند. ساکنان محلی می‌گویند، روستای «خربة المکحول» 120 سکنه داشته است. ارتش اسرائیل روز دوشنبه خانه‌های این روستا، محل نگهداری احشام و همچنین یک کودکستان را تخریب کرده است. دیوان عالی اسرائیل اخیرا به بهانه نداشتن مجوز مناسب ساخت، حکم به تخریب این خانه‌ها داده بود.


با وجود تخریب روستا، ساکنان این منطقه، از ترک آن خودداری کرده و می‌گویند نسل‌هاست که اجداد آن‌ها در این منطقه زندگی کرده‌اند.

سربازان اسرائیلی روز سه‌شنبه از توزیع اقلام اضطراری و مواد غذایی توسط صلیب سرخ جهانی در این منطقه جلوگیری کرده‌ بودند. با این حال اعضای این گروه بین‌المللی روز پنج شنبه توانستند تعدادی از چادرها را برپا کنند، اما نیروهای ارتش اسرائیل آن‌ها را مجبور به جمع‌آوری این چادرها کردند.

نهایتا روز جمعه گروهی از دیپلمات‌های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی، ایرلندی، استرالیایی با کامیونی محتوی چادر و اقلام امدادی به منطقه رفتند، اما بیش از 10 جیپ ارتش اسرائیل راه آن‌ها را سد کرده و اجازه تخلیه بار کامیون را ندادند.

یک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفته است: این رفتار تکان‌دهنده و ظالمانه است. ما این رفتارها را به دولت‌هایمان گزارش خواهیم داد. (حضور ما در اینجا) کاملا منطبق بر قوانین بین‌المللی حقوق بشری است. بر اساس کنوانسیون ژنو، یک قدرت اشغالگر، باید نیازهای مردم تحت اشغال را تامین کند. کسی از این مردم محافظت نمی‌کند.

در جریان درگیری‌های دیروز بین سربازان اسرائیلی و فلسطینی‌ها ساکن این منطقه، چندین فلسطینی بازداشت شدند. یک مرد مسن فلسطینی هم دچار بدحالی شده و به بیمارستان منتقل شد.

دفتر هماهنگ‌کننده امور حقوق بشری سازمان ملل اعلام کرده است که «خربة المکحول» سومین روستای بادیه‌نشینان محلی است که از ماه اوت به بعد به دست نیروهای اسرائیلی و شهرداری قدس اشغالی تخریب شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها