امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51009
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 171
ببه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با وجود گذشت 35 سال از انقلاب، متاسفانه تا جشنواره فجر سال گذشته برگزاری نظرسنجی‌های یکپارچه ...

ببه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با وجود گذشت 35 سال از انقلاب، متاسفانه تا جشنواره فجر سال گذشته برگزاری نظرسنجی‌های یکپارچه سینمایی به رغم اهمیتش در چرخه سینمایی کشورهای صاحب سینما و رونق‌ سال‌های اخیرش در ایران در بین فعالان فرهنگی و فرهنگی‌نویس‌های جبهه انقلاب جایی نداشت و همواره در حاشیه قرار می‌گرفت.

اما ضرورت وجود چنین انتخاب یکپارچه‌ای باعث شد تا بعد از اتمام جشنواره سی‌ویکم فجر بسیاری از منتقدین و سینمایی‌نویسان و فعالان فرهنگی رسانه‌های جبهه انقلاب با تشکیل گروهی تحت عنوان «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» دست به برگزاری یک نظرسنجی یکپارچه و انتخاب فیلم‌های برتر جشنواره فجر بزنند؛ اتفاقی که به دلیل همان خلا موجود بازخوردهای بسیاری یافت و موفق شد تاثیر مورد نظر خود را بگذارد.

با این وجود «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» این‌بار به بهانه‌ی سی‌ام شهریور، سالروز انتشار منشور هنرمندان حضرت امام(ره)، اقدام به برگزاری یک نظرسنجی از منتقدین و سینمایی‌نویسان و فعالان فرهنگی رسانه‌های جبهه انقلاب برای انتخاب بهترین فیلم‌های سینمای بعد از انقلاب کرده‌است.

نظرسنجی‌ای که در سال‌هالی اخیر خلا آن در بین فعالان فرهنگی انقلاب به شدت حس می‌شد و نیاز بود تا برای اولین‌بار در یک انتخاب یکپارچه برترین آثار سینمایی بعد از انقلاب از منظر فعالان فرهنگی انقلاب احصاء شود.

البته بدیهی‌ست که تقارن برگزاری این نظرسنجی با سالروز انتشار منشور متعالی حضرت امام(ره) ابدا به این معنا نیست که این آثار مصداق‌های کامل اثر هنری مطلوب امام‌اند بلکه آثار انتخاب شده بهترین آثار بعد از انقلاب‌اند با تمام کمبودها و کاستی‌هایی که هرکدام ممکن است داشته باشند.

در این نظرسنجی که در بین 51 نفر از منتقدین رسانه‌های جبهه انقلاب برگزار شد «آژانس شیشه‌ای» اثر ماندگار ابراهیم حاتمی‌کیا با 320 امتیاز به عنوان بهترین فیلم سینمایی بعد از انقلاب اسلامی انتخاب شد و فیلم‌های «بچه‌های آسمان» با 233 امتیاز و «بازمانده» با 183 امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. فیلم‌های چهارم تا بیستم این نظرسنجی به ترتیب عبارتند از؛

4- از کرخه تا راین 129 امتیاز/ 5- مهاجر 112 امتیاز/ 6- نیاز  98 امتیاز/ 7- قلاده‌های طلا  94 امتیاز/ 8- روز واقعه   88 امتیاز/ 9- دیده‌بان  86 امتیاز/ 10- زیر نور ماه  80 امتیاز/ 11- طلا و مس    69 امتیاز/ 12- خیلی دور، خیلی نزدیک  57 امتیاز/13- مادر  56امتیاز/ 14- سفر به چزابه   51امتیاز/ 15-هور در آتش   50امتیاز/16- لیلی با من است  48امتیاز/ 17-بوتیک  32امتیاز/ اخراجی‌ها1، رنگ خدا و خداحافظ رفیق  همگی 29 امتیاز

در این نظرسنجی برای محاسبه امتیازات به ترتیب اولویت به فیلم‌های اول هر لیست 10 امتیاز و همینطور با روند نزولی به فیلم‌های اخر یک امتیاز اختصاص یافت و در انتها امتیازات هر فیلم محاسبه شده است.

جدول کامل آراء، و افراد و رسانه‌های شرکت کننده در این نظر سنجی را می‌توانید از اینجا    مشاهده کنید.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار