امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51011
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، این روزها را شاید بتوان برای برگزار کنندگان جشنواره کودک روزهای سختی دانست. روزهایی که از یک‌سو با مشکلات مالی همراه ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، این روزها را شاید بتوان برای برگزار کنندگان جشنواره کودک روزهای سختی دانست. روزهایی که از یک‌سو با مشکلات مالی همراه است و از سوی دیگر هنوز برگزار کنندگان مهمترین جشنواره کشور در تقویم جهانی نمی‌دانند حامی اصلی این رویداد که بنیاد سینمایی فارابی است چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

مدیران بنیاد سینمایی فارابی این روزها در تلاش هستند تا به هر نحو ممکن جشنواره کودک را بدون کم و کاست اما جدای از اینکه هرچه سریعتر باید تکلیف مدیر فارابی مشخص شود سوالی که این روزها اهالی سینمای کودک با آن روبرو هستند این ست که سینمای کودک کجای معادلات مدیران سینمایی قرار دارد؟

با نگاهی به عملکرد چند سال اخیر فارابی شاهد رشد منحنی تولید و اکران فیلم کودک هستیم و حتی جشنواره کودک نیز در سالیان اخیر به سطح استاندارد نزدیک‌تر شده است. جدای از این موارد بازگشت جشنواره فیلم کودک به اصفهان که یادآور خاطرات خوش گذشته و فیلم‌های طلایی سینمای کودک است نشان می‌دهد که در زمینه کار سینمای کودک هدف‌گذاری مناسبی در دوره مدیریت فعلی شده است و حتی سید‌احمد میرعلایی نیز توانست ارتباط خوبی بین بدنه فارابی با برخی از فیلمسازان پیشکسوت سینمای کودک که سال‌ها از شرایط حاکم بر این سینما ناخشنود بودند برقرار کند، اما آیا قرار است استراتژی سینمای کودک در همین حد باقی بماند و یا اینکه یا الگو قرار دادن اقدامات موثر انجام شده سینمای کودک سهم جدی از معادلات مدیریتی در سینمای ایران داشته باشد؟

به هر ترتیب میرعلایی در چهار سال گذشته نشان داد که نحوه تعامل با فیلمسازان را به خوبی بلد است و شاید به همین دلیل بود که امروز دیگر کسی از مرگ سینمای کودک سخن نمی‌گوید و اغلب کارشناسان سیامی کودک معتقدند در حال حاضر سینمای کودک احیاء شده است و شاید به دلیل همین عملکرد باشد که این‌روزها شایعاتی مبنی بر ابقای میرعلایی در فارابی و رضایت حجه‌الله ایوبی از عملکرد او به گوش می‌رسد. اما چه میرعلایی در فارابی بماند و چه نماند امروز سینمای کودک به جایی رسیده است که فیلمسازان پیشکسوت این حوزه می‌خواهند بدانند این سینما که به نوعی پرافتخارترین ژانر سینمایی ایران است در کجای معادلات مدیران سینمایی قرار دارد؟
انتهای پیام/ا
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار