امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51034
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 67
«محمد ابو الغار» یکی از اعضای کمیته 50 نفره تدوین قانون اساسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با ...

«محمد ابو الغار» یکی از اعضای کمیته 50 نفره تدوین قانون اساسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با بیان اینکه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قبل از انتخابات پارلمانی حمایت می‌کند، علت این مواضع را گام برداشتن در راستای کاهش مدت زمانی دوره انتقالی خواند و افزود: در صورت موافقت بر این پیشنهاد، می‌توان انتخابات ریاست جمهوری مصر را تا پایان سال میلادی جاری و یا حداکثر در ابتدای سال 2014 برگزار کرد.

وی با اینکه اعضای کمیته 50 نفره تدوین قانون اساسی مصر در صدد تدوین بهترین قانون اساسی هستند؛ یاد آور شد که قانون اساسی باید بتواند زندگی با عزت و آرامش را برای همه آحاد ملت تامین و حقوق اقلیت‌ها را تضمین کند.

ابو الغار با تاکید بر لزوم وجود بندهایی درباره حقوق اقلیت‌ها در قانون اساسی، ضرورت توجه بیشتر به استان‌های مرزی را یادآور شد و افزود: استان‌های مرزهای طی مدت‌های طولانی در زمان حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر به حاشیه رانده شده بودند.

وی با بیان اینکه هیچ اختلافی بر سر ماده دوم قانون اساسی وجود ندارد؛ از وجود برخی اختلاف دیدگاه‌ها درخصوص این ماده سخن گفت و افزود: این ماده درباره شهروندان غیر مسلمان سخن می‌گوید که بررسی‌های اعضای کمیته 50 نفره تدوین قانون اساسی دراین باره همچنان در جریان است.

ابو الغار با بیان اینکه قانون اساسی مصر اهمیت ویژه‌ای برای حقوق بشر، حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز، حق آزادی بیان و حقوق زنان قائل است، افزود: همه این موارد باید به صورت آشکار در قانون اساسی مطرح شوند.
انتهای پیام 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها