امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51035
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوار غزه، «یوسف رزقة» مشاور سیاسی «اسماعیل هنیة» نخست وزیر دولت قانونی فلسطین در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوار غزه، «یوسف رزقة» مشاور سیاسی «اسماعیل هنیة» نخست وزیر دولت قانونی فلسطین در نوار غزه، امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای، با اشاره به مواضع اخیر «برکات الفرا» سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در قاهره مبنی بر اینکه «گذرگاه رفح تا اطلاع ثانوی و تا بازگشت مشروعیت قانونی و نیروهای گارد ریاستی به آن بسته خواهد ماند، افزود: سخنان الفرا بهانه‌هایی سیاسی بوده که در راستای توجیه محاصره غزه بیان می‌شوند.

وی با اشاره به معاهده 2005 درخصوص فعالیت گذرگاه رفح گفت: این معاهده از نظر قانونی و زمانی از درجه اعتبار ساقط شده و در راستای تداوم بخشیدن محاصره غزه مطرح می‌شود، باید از کسانی که گذرگاه رفح را بسته‌اند انتقاد کرد.

رزقه از نامه نگاری وزارت خارجه غزه با برخی از کشورهای عربی و نهادهای بین‌المللی در راستای فشار آوردن بر قاهره جهت باز کردن گذرگاه رفح به روی شهروندان فلسطینی خبر داد و اتهامات اخیر ارتش مصر درباره ارتباط غزه با حوادث صحرای سیناء را دروغ پردازی و جریان سازی رسانه‌ای خواند و افزود: دولت غزه بارها این اتهامات را رد کرده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها