امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51067
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانواده «مانع الصعیری» زندانی 48 ساله در بند آل سعود اعلام کردند که فرزندشان تحت تاثیر شدت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانواده «مانع الصعیری» زندانی 48 ساله در بند آل سعود اعلام کردند که فرزندشان تحت تاثیر شدت شکنجه ها در زندان نجران ،جان خود را از دست داد.

اداره مباحث یک روز بعد از مرگ این زندانی به خانواده اش اطلاع داد که او بر اثر سکته قلبی در زندان فوت کرده است. این اداره چند ساعت بعد تحت تاثیر فشار خانواده الصعیری گفته خود را تغییر داده و مدعی شد علت مرگ «الصعیری» خودکشی بوده است.

خانواده «الصعیری»در تلگرافی به محمد بن نایف وزیر کشور عربستان تاکید کردند که قتل فرزندشان تحت تاثیر شکنجه بوده و آنها ادعای خود کشی را باور ندارند و گفتند اداره مباحث برای سرپوش گذاشتن بر جنایت خود در قتل الصعیری ادعای خودکشی را مطرح کرده است.

آنها همچنین خواستار تشکیل یک کمیته پزشکی مستقل برای تحقیق در مورد جریان مرگ فرزندشان شدند.

حنین الجزائری یک شهروند عربستانی در صفحه شخصی خود در توئیتر گفت:«اگر ادعای خودکشی الصعیری درست باشد پس تصاویر دوربین های شما که همه جا را تحت نظر دارند کجاست؟»

شهروند دیگری به نام «بشری» گفت این جنایت نه اولین جنایت بوده و نه آخرین خواهد بود و تعداد زیادی از زندانیان تا به حال بر اثر شکنجه در زندان های آل سعود مرده اند. وی افزود سکوت در برابر این جنایتات موجب افزایش آن خواهد شد.

مانع الصعیری شهروند 48 ساله عربستانی چند روز بعد از عید فطر در مرز یمن دستگیر شد و تحت انواع شکنجه قرار گرفت.

با مرگ این زندانی تعداد قربانیان شکنجه در زندان های آل سعود به 23 سه کشته رسیده است. فعالان حقوق بشر در عربستان معتقدند ادعای خودکشی برای قربانیان شکنجه در زندان های آل سعود ادعای معروف است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها