امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51072
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «یوسف رزقه» مشاور سیاسی «اسماعیل هنیه» نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «یوسف رزقه» مشاور سیاسی «اسماعیل هنیه» نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین در غزه گفت که دولت غزه می‌تواند به یک توافق فلسطینی-فلسطینی جدید برای اداره گذرگاه رفح بر اساس دیدگاه ملی دست یابد.

وی افزود که در همین رابطه می‌توان بر سر ایجاد کانال‌های مشترک کاری بین غزه و رام‌الله به توافق رسید و راهکارهای مناسبی که به حل بحران گذرگاه رفح و کاهش محاصره کمک می‌کند، پیدا کرد و دولت نیز مانعی در این امر نمی‌بیند.

رزقه در عین حال با بازگشت به توافقنامه گذرگاه‌ها مربوط به سال 2005 در خصوص اداره گذرگاه رفح تحت نظارت اروپا مخالفت کرده و تاکید کرد که این توافقنامه مرده است.

وی از تحرکات عربی و بین‌المللی دولت غزه برای اعمال فشار بر طرف مصری جهت بازگشایی گذرگاه رفح خبر داد و اشاره کرد که دولت حماس اعزام هیئت عالی رتبه به مصر به منظور دیدار با مسئولان مصری و بررسی پرونده‌های مشترک بین دو طرف را پیشنهاد کرد.

این در حالی است که مسئولان مصر امروز برای دومین روز متوالی گذرگاه مرزی رفح را تعطیل کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها