امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51075
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 296
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای منامه، سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: مسئولان بحرینی خلیل المرزوق مرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای منامه، سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: مسئولان بحرینی خلیل المرزوق مرد شماره 2 جمعیت وفاق را براساس اتهاماتی که به نظر ساختگی می آید، بازداشت کرده اند اما سخنگوی دولت آمریکا به جای محکوم کردن این بازداشت، از احزاب و جمعیت های مخالف به خاطر به تعلیق درآوردن گفت و گو با دولت در اعتراض به این بازداشت انتقاد می کند.

این سازمان افزود: ماری هارف معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهار نظر خود درخصوص بازداشت المرزوق گفت که وی از اقدام احزاب و جمعیت های مخالف در به تعلیق درآوردن مشارکت خود در گفت و گوها در بحرین ابراز ناامیدی می کند و به تشویق همگان برای شرکت در آن ادامه خواهیم داد.

این سازمان گفت: با توجه به ناکامی در ارایه هرگونه ادله درخصوص اینکه المرزوق یا جمعیت الوفاق خشونت را تایید کرده است، فرار هارف از فرصت های مکرر پیش آمده در کنفرانس مطبوعاتی برای انتقاد کردن از بازداشت المرزوق به طور قطع به منزله نواختن موسیقی شیرینی در گوش تندروهای آل خلیفه در بحرین است که عزم خود برا برای سرکوب هر نوع مخالفی جزم کرده اند.

این سازمان از آمریکا خواست تا بازداشت المرزوق را به طور علنی تقبیح و سرکوب روز افزون درچارچوبی گسترده تر در بحرین را محکوم کند.

دادستانی کل بحرین اخیرا از خلیل المروزق معاون سیاسی دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بازجویی و دستور بازداشت 30 روزه او را برای "تحقیقات و تفهیم اتهام درخصوص تحریک به ارتکاب جرایم تروریستی و سوء استفاده از سمتش در یک جمعیت سیاسی تاسیس شده براساس قانون و دعوت به ارتکاب جرایم تروریستی" صادر کرد.

دادستانی کل بحرین دستور بازداشت المرزوق را براساس این ادعا صادر کرد که “نتایج تحقیقات نشان می دهد المرزوق با سازمان تروریستی ائتلاف 14 فوریه ارتباط داشته و به آن کمک کرده است و همچنین سخنرانی تحریک آمیز برای ارتکاب جرایم تروریستی ایراد کرده است”.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مردمی است که با سرکوب شدید مواجه شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها