امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51076
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 124
هوشنگ کامکار سرپرست، آهنگ‌ساز و تنظیم کننده گروه کامکارها درباره وضعیت جسمانی اردوان کامکار که از پنج شنبه در بیمارستان بستری‌ است؛ گفت: چهارشنبه شب ...

هوشنگ کامکار سرپرست، آهنگ‌ساز و تنظیم کننده گروه کامکارها درباره وضعیت جسمانی اردوان کامکار که از پنج شنبه در بیمارستان بستری‌ است؛ گفت: چهارشنبه شب حال اردوان به یک باره به هم خورد و پس از آن که اورژانس کنار وی حاضر شد؛ مشکل وی را جزئی اعلام کرد؛ اما حال اردوان هر لحظه بد تر شد به طوری که صبح پنج شنبه به یکباره بر زمین افتاد و او را به بیمارستان رساندند.

وی افزود: پزشکان گفته‌اند که نرسیدن خون کافی به مغز وی علت بیهوش شدنش بوده، به همین سبب وی به حالت اغما فرو رفته است.

هوشنگ کامکار با اشاره به این نکته که او اکنون در بیمارستان فرمانیه بستری است؛ گفت: تا دیشب حال وی وخیم بود و چند بار دچار ایست قلبی شد اما پزشکان گفتند که اگر او امروز دچار ایست قلبی نشود احتمال بهبودی اش وجود خواهد داشت.

این هنرمند ضمن تاکید بر این نکته که امروز اردوان کامکار علائمی از هوشیاری داشته است؛ عنوان کرد: پزشکانش دکتر عشایری و دکتر عبدی مراقب حال او هستند و اکنون به حرکات عکس العمل نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد اکنون امکان ملاقات اردوان برای هیچ یک از ما وجود ندارد.

اردوان کامکار متولد1347، سنندج، آهنگساز و نوازنده سنتور است. وی ردیف های سازی و موسیقی سنتی ایران را نزد پشنگ کامکار آموخته و علاوه بر آثاری که برای تکنوازی سنتور خلق کرده، از ساخته‌های اثرگذار او می‌توان به «دریا»، «ماهی» و « بر فراز باد » اشاره کرد. اردوان کامکار، در آلبوم شب، سکوت، کویر اثر محمدرضا شجریان نیز به عنوان نوازنده سنتور همکاری کرد.

بر تارک سپیده مشتمل بر کنسرتینو برای سنتور، ماهی برای سال نو ، سیاچمانه بر مبنای ملودی های کردی برای ارکستر سمفونیک ، آلبوم های دریا و بر فراز باد ،موسیقی فیلم چشم انداز ایرانی به کارگردانی تورج منصوری موسیقی متن فیلم سنتوری نیز از ساخته‌های اوست. پاساژهای سریع و در هم تنیده و ریتم‌ها و مضراب‌های پیچیده، از مشخصه‌های سنتورنوازی اردوان کامکار به شمار می‌روند.راست، اجرای ملودی های کامل و مجزّا در هر دو مضراب، افزایش حجم صدا، نظم دقیق و بهنگام مضراب های چپ و راست در اجرای ملودی همراه با سازهای کوبه ای و تغییر در کوک متداول سنتور، از جمله تکنیک های منحصر به فرد او به شمار می آیند. اردوان علاوه بر نوازندگی، نزد
انتهای کلام/ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار