امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51083
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سردار علی اکبر پورجمشیدیان بعد از ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سردار علی اکبر پورجمشیدیان بعد از ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه سازندگی سپاه مسئولیت اجرایی خط دوم مترو تبریز را به طول 22. 5 کیلومتر در 20 ایستگاه برعهده گرفته است.

وی ادامه داد: مدت زمان تحویل این پروژه هفت سال پیش بینی شده است که محدوده قراملک، سه راه امین، عباسی و میدان بسیج را شامل می‌شود.

براساس این گزارش، دستگاه حفاری تونل که با نام مول (Mole)‏ نیز شناخته می‌شود، با مته‌هایش و حرکت چرخشی که دارد با حفر تونل پیش می‌رود. از این دستگاه غول پیکر برای حفر تونل‌هایی با مقطع دایره‌ای که قطری بیش از 1 متر دارند استفاده می‌شود.

در روش‌های قدیمی که با استفاده از انفجار و مته زنی تونل زده می‌شد باعث مشکلاتی در محیط‌های اطراف و همچنین باعث نامنظم بودن تونل کنده شده می‌شد اما با استفاده از این دستگاه علاوه بر اینکه هیچ یک از دو مشکل ذکر شده وجود ندارد، باعث کم شدن هزینه ساخت می‌شود.

فرمانده سپاه عاشورا در پاسخ به برخی ادعاها که می‌گویند فعالیت‌های اقتصادی سپاه رقیب بخش خصوصی و مردم است، افزود: سپاه هیچ‌وقت رقیب نیست و هیچ‌وقت عرصه را بر بخش خصوص تنگ نمی‌کند و فقط بر اساس رسالت خود انجام وظیفه می‌کند؛ همانگونه که در جنگ با بسیج مردم موفق بودیم در کار سازندگی هم بر اساس اقتضای زمان، جایی که بدانیم باری از کشور روی زمین مانده، ما ورود پیدا می کنیم.

وی افزود: قرارگاه خاتم بر اساس اصل 147 قانون اساسی وارد کارهای عمرانی و سازندگی شد. سپاه با استفاده از ظرفیت بالا و تجربه های خوبی که در مهندسی جنگ داشت پا به این عرصه گذاشت و بر اساس اصل 147 قانون اساسی که به نیروهای مسلح اجازه ورود به عرصه عمران و آبادانی کشور می شود، قرارگاه خاتم تاسیس و تشکیل شد؛ امروز پروژه‌های مختلفی در سطح کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیاء انجام می‌شود، کارهای عمرانی که ما انجام می دهیم با استفاده از توان و تجربه گذشته ماست که امروز تبدیل به یکی از بازوهای قوی و اجرایی دولت شده است.

وی افزود: برخی بحث‌ها بی‌انصافی است و اجحاف به مجموعه سپاه است، ما بر اساس تکلیف وارد عرصه سازندگی می‌شویم و هیچ وقت رقیب بخش خصوصی نبوده‌ایم؛ سپاه و قرارگاه خاتم یک چتر امنیتی است برای دفاع از بخش خصوصی؛ نیروهایی که در مجموعه قرارگاه کار می‌کنند از بین جوانان کشور هستند و بخش اندکی از آنها جزو کادر سپاه هستند.پورجمشیدیان دستاوردهای دفاع مقدس برای ایران اسلامی را بسیار وسیع دانست و افزود: توسعه امروز ایران در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، فناوری و علوم دفاعی در سایه همین هشت سال دفاع مقدس حاصل شده است که باید قدردان آن باشیم.

وی توسعه و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه را از جمله دستاوردهای مهم دفاع مقدس بیان کرد که در سایه همین ویژگی ها ایران اسلامی توانسته در برابر تمام دنیای غرب و دشمنان خود ایستادگی کند.

فرمانده سپاه عاشورا نقش بسیج و سپاه در دوران دفاع مقدس را در کنار سایر نیروهای مسلح بسیار مهم برشمرد و اظهار کرد: بسیج مردمی و پاسداران انقلاب اسلامی در طول این سال‌ها عملیات‌های بزرگی همچون فتح‌المبین، والفجر هشت، بدر و خیبر را انجام دادند و ثمرات بسیار مهمی برای ارتش اسلام به همراه داشت.
انتهای پیام/60002/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها