امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51107
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۳
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس مراسم تودیع شفیع آقامحمدیان و معارفه سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد به عنوان مدیرعامل جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس مراسم تودیع شفیع آقامحمدیان و معارفه سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد به عنوان مدیرعامل جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی عصر امروز با حضور جمعی از مدیران سینمایی و سینماگران در سالن سینما حقیقت مرکز گسترش برگزار شد.

براساس این گزارش، شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی مرکز گسترش در ابتدای این جلسه اظهار داشت: این جلسه به قصد تودیع و معارفه مدیران مرکز گسترش برپا شده مرکزی که بی‌گمان بازوی اصلی سازمان سینمایی در پیشبرد سینمای اصیل ایران است. این مرکز متولی حمایت از جریان تولید اول سینمای مستند، کوتاه، تجربی،انیمیشن و برپایه جشنواره به بزرگی سینما حقیقت است و  امیدواریم در 4 سال پیش‌رو تلالو آن به سود سینمای ایران باشد.
 
* هرگز قدمی که برای فرهنگ بردایم گم نخواهد شد

در ادامه این مراسم، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی نیز با تشبیه مرکز گسترش فردای سینمای ایران، گفت: در ساختمانی هستیم که اگر غیر از مرکز گسترش بخواهیم نام دیگری برای آن عنوان کنیم باید بگوییم فردا، چراکه فردای سینمای ایران از همین مرکز ساخته می‌شود و خوشحالیم که آقای طباطبایی‌نژاد شروع حضورشان در مرکز گسترش با آغاز هفته دفاع مقدس تقارن پیدا کرده است.

وی ادامه داد: از دوست و بردارمان آقای آقامحمدیان جا دارد تشکر و تقدیر کنیم. جلسه تودیع فقط وداع نیست و لفظ تودیع از بدیعه می‌آید و ایشان در 4 سال گذشته خدمات فراوانی داشتند که به ودیعه می‌گذارد برای برادر خودشان.

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: برای مدیران باتجربه این گونه جلسات بسیار عادی است و چشم به هم بزنیم این جلسه برای من و آقای طباطبایی‌نژاد هم برگزار خواهد شد و ایام سریع می‌گذرد و بر ما است که بتوانیم کاری ارزشمند انجام دهیم.

ایوبی در ادامه افزود: بنده این مسندها و صندلی‌ها را فرصت بسیار خوبی می‌دانم تا خدمت کنیم و کار بزرگی انجام دهیم اما اگر نتوانیم خدمت کنیم باید در آینده حسرت چنین روزهایی را بخوریم.

وی با اشاره به آنکه مدیران قبلی سینمایی در سخت‌ترین شرایط مسئولیت را برعهده گرفتند، گفت: آقای آقامحمدیان و مدیران ایشان در دوران سختی کار را برعهده گرفتند چرا کشور به لحاظ سیاسی شرایط متلاطمی داشت و در این دوران سخت کار کردن دشوار است و تلاش کردن نیز خیلی آسان نیست. البته ما این شانس را داریم در دورانی کار را به دست می‌گیریم که موج امید را در جامعه می‌بینیم و این موضوع کارمان را هم سخت می‌کند و هم آسان تا بتوانیم این کاروان امید را با خود همراه کنیم.

ایوبی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌هایی که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است مرکز گسترش است که بسیاری از جوانان و سینماگران به این محل چشم امید دوختند و همه کسانی که در چهار سال گذشته توانستند توشه‌ای از این مرکز برگیرند و چه آنهایی که نتوانستند توشه‌ای به دست بیاورند، قدردان مدیران گذشته هستیم و سایر دوستان نیز چشم امیدشان به ما است تا بتوانیم راه را طی کنیم و راه با رفتن طی می‌شود.

رئیس سازمان سینمایی با تشکر از همه کسانی که در این مدت به او انرژی داده‌اند، گفت: از همه کسانی که در این مدت انرژی مثبت و انرژی خوب دادند و به خوبی یاریمان کردند قدردانیم و ایمان دارم که دوست عزیزشان آقای طباطبایی‌نژاد نیز یاری خواهند کرد.

وی تأکید کرد: همه از وضع مستندسازان و جامعه سینمایی کشور با خبر هستیم و این شرایط اقتضا می‌کند تا همه دست به دست هم بدهیم تا اوضاع بهتر شود اما در این مدت برای من بسیار جالب بوده است که سینما چقدر گوش شنوا و در عین حال چقدر مسائل حساس برای بازگو کردن دارد.

ایوبی در ادامه بیان داشت:‌ ‌امیدواریم در دوره جدید مردم سینما هم بروند و امید بیشتر ما این است که در کنار ساخت مستندهای خوب سینما رفتن و مستند خوب دیدن را هم به مردم ایران بیاموزیم.

رئیس سازمان سینمایی در خاتمه سخنانش اظهار داشت: تلاش برای فرهنگ گم نخواهد شد دچار اضطراب و بی‌میلی خواهد شد اما هرگز قدمی که برای فرهنگ بردایم گم نخواهد شد.
 
* آماده پاسخگویی به ابهامات چهار سال گذشته هستم

در ادامه این مراسم پس از اهدای لوح تقدیر به شفیع آقامحمدیان مدیرعامل سابق مرکز گسترش وی در سخنانی کوتاه عنوان کرد: من اینجا حضور پیدا کردم تا از کلیه کسانی که با من همکاری کردند تشکر کنم به ویژه از آقای دکتر ایوبی برای انتخاب شایسته آقای طباطبایی‌نژاد، و یک تشکر هم دارم از همه اصحاب رسانه که در این مدت با ما همکاری کردند و اگر نقدی هم داشتند برای بنده آموزنده بود.

وی افزود: از همه مدیران و دوستان فیلم‌ساز که با ما همکاری کردند تشکر می‌کنم و حتی از آنهایی که با ما همکاری هم نکردند تشکر می‌کنیم چرا که نمی‌شود همه را راضی نگه داشت و برای دوستان جدید هم آرزوی موفقیت دارم و اعلام می‌کنم اگر ابهامی در عملکرد چهار سال گذشته وجود داشته به صورت جدی آماده پاسخگویی هستم و هرچند کارمند تلویزیون هستم و باید به صداوسیما برگردم آماده همکاری با سازمان سینمایی نیز هستم.
 
* با خود عهده کرده بودم به عرصه مدیریت برنگردم

براساس این گزارش، در ادامه این مراسم سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل جدید مرکز گسترش نیز اظهار داشت:‌ همه ما برای حضور در این جلسه دلایلی داریم برخی برای تبریک به مدیران جدید و برخی دیگر برای تقدیر از مدیران گذشته اما من اگر بخواهیم صادقانه و از صمیم قلب دلیل حضورم را بگویم برای خسته‌نباشید و گفتن خداقوت به دوست عزیز آقای آقامحمدیان آماده‌ام.

وی افزود: اگر مدیریت ما نگاه و منظر دیگری داشته باشد نباید باعث شود انتقاد باشد. من در این سال‌ها همواره در خدمت دوستان بوده‌ام و اگر کمکی خواسته‌ام با افتخار هب عنوان یک سرباز در خدمت‌شان بوده‌ام و امیدوارم زمانی که مسئولیت‌مان را به برادر بعدی تحویل می‌دهیم روسفید باشیم.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد:‌ از سال 88 که از مرکز گسترش رفتم با خودم عهد کرده بودم که به هیچ عنوان به عرصه مدیریت برنگردم و حتی زمانی که آقای اُرد عطارپور به من زنگ زدند و گفتند می‌خواهند من را به عنوان گزینه پیشنهادی به آقای ایوبی معرفی کنند مخالفت کردم و این موضوع را نپذیرفتم اما وقتی از دفتر آقای ایوبی با من تماس گرفتند به قرآن کریم تفألی زدم و آیه 39 سوره مبارکه فصلت آمد. احساس خیلی خوبی پیدا کردم و وقتی خدمت ایشان رسیدند و گفتم اگر کمکی از من می‌خواهیم که در حد شورا باشد آماده هستم اما ایشان با وجود اینکه ابتدا پذیرفته بودند برای من حکم زدند.

وی در خاتمه صحبت‌هایش اظهار داشت: می‌خواهیم در کنار این تشکر و قدردانی از آقای آقامحمدیان، در این جمع این عهد را ببندم که در این تفأل مجد و کوشا خواهم بود.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، سیداحمد میرعلایی و حسن نجاریان مدیرعامل و قائم مقام بنیاد سینما فارابی پس از پایان جلسه و به منظور شرکت در جلسه هیئت مدیره مرکز گسترش به این مراسم آمدند.

محمد‌ آفریده، مصطفی رزاق کریمی، بیژن میرباقری، ابراهیم داروغه‌زاده، علیرضا قاسم‌خان، محمدعلی فارسی، ارد عطارپور، سهیل جهان‌بیگلری، فرید فرخنده کیش، سعید رشتیان، ناصر صفاریان، عباس اسداللهی، محسن علی‌اکبری، علی‌محمد قاسمی، حسین ترابی، حسن علیمردانی، جعفر صانعی‌مقدم، محمد صدری، محسن امیریوسفی، بهمن حبشی و علیرضا رضاداد از حاضران در این مراسم بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها