امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51115
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، شدت درگیری بین اعضای گروه «داعش» یا همان «امارت اسلامی شام و عراق» با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، شدت درگیری بین اعضای گروه «داعش» یا همان «امارت اسلامی شام و عراق» با تروریست‌های ارتش آزاد در «اعزار» از توابع  ریف حلب، واقع در شمال سوریه، تا آنجا شدت گرفته است که تاکنون کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از اعضای هر دو طرف را به دنبال داشته است.

در این میان حتی تعدادی از فرماندهان گروه تروریستی ارتش آزاد از سوی تروریست‌های امارت اسلامی در شام و عراق اعدام شده‌اند.

امارت اسلامی در شام و عراق، وابسته به القاعده است.

گسترش درگیری ها در مناطق شرقی و شمال غربی

دامنه این درگیری‌ها درحال گسترش بوده و به «دیرالزور»، «الرقه» و «ریف الرقه» به اضافه مناطق مختلف «حسکه» در شرق سوریه رسیده و حتی برخی از روستاهای شمالی «ریف لاذقیه» واقع در شمال غرب سوریه را نیز در برگرفته است.

اعضای گروه داعش از ارتش آزاد خواسته‌اند، به تمام فتواهای امارت اسلامی شام و عراق عمل کند و در حالی‌که برخی از گردان‌های وابسته به ارتش آزاد در ریف «الطبقه» از توابع الرقه این درخواست را اجابت کرده‌اند، گردان‌های دیگری مخالفت خود را اعلام کرده و در نتیجه درگیری‌های شدیدی بین اعضای داعش که گردان‌های مزبور را به هواداری از نظام  حاکم متهم کرده‌اند، رخ داده است.

در این میان تروریست‌های «جبهه النصره» در قبال این درگیری‌ها بی‌طرف مانده و عملیات تروریستی آنان در مناطق درگیری مزبور کاهش یافته است.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها