امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51124
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۱
تعداد بازدید: 98
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی در پاسخ به پیام تبریک همتای ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی در پاسخ به پیام تبریک همتای آلمانی خود، ابراز امیدواری کرد تا همگام با افزایش روابط علمی و فرهنگی، عرصه‌های دیگر روابط ایران و آلمان به خصوص در حوزه‌های صنعتی و تجاری که دچار محدودیت‌های ناخواسته‌ای شده، با تلاش مشترک دو کشور، مجدداً احیا شود.

متن پیام رئیس جمهور اسلامی ایران به شرح ذیل است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای یواخیم گائوک
رئیس جمهوری فدرال آلمان

از پیام تبریک جنابعالی کمال تشکر را دارم؛ دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان از مناسبات دیرینه و دوستانه‌ای برخوردار هستند و امیدوارم این روابط تاریخی، با همکاری‌های بهتر دو دولت، بیش از پیش در همه عرصه‌ها توسعه و تحکیم یابد.

با عنایت به اشاره جنابعالی در پیام‌تان مبنی بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین‌المللی، اینجانب به عنوان یک حقوقدان، مفتخرم اعلام دارم علیرغم وجود برخی مغایرت‌های حقوقی و قضایی در بین قوانین و معیارهای حاکم بر جوامع غربی و جوامع اسلامی، نهادهای قضایی دو کشور می‌توانند با توجه به وجود برخی زمینه‌های مشترک به رایزنی با یکدیگر پرداخته و از این طریق، ضمن ارتقای درک متقابل، قضاوت صحیحی از اجرای قوانین بر طبق معیارهای ملّی و فرهنگی کشورها داشته باشند.

دولت اینجانب با شعار تدبیر و امید و با پشتیبانی حداکثری ملت متمدن و با فرهنگ ایران، تلاش خواهد داشت با استفاده کامل از تمامی ظرفیت‌های موجود، در راستای تعاملات بین‌المللی گام برداشته و ضمن برقراری روابطی حسنه با سایر دولت‌ها و ملت‌ها، در حل مشکلات حاضر، نقش سازنده خود را ایفاء نمایند؛ در این جهت، گسترش مناسبات با جمهوری فدرال آلمان در بین کشورهای اتحادیه اروپایی از جمله اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

امیدوارم همگام با افزایش روابط علمی و فرهنگی، عرصه‌های دیگر روابط دو کشور به خصوص در حوزه‌های صنعتی و تجاری که دچار محدودیت‌های ناخواسته‌ای شده، با تلاش مشترک، مجدداً احیا گردد.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت جنابعالی و بهروزی و سربلندی دولت و ملت آلمان را مسألت دارم.

حسن روحانی - رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها