امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5114
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 84
حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: از آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس باید به تصویب مجوزهای لازم برای ...

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: از آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس باید به تصویب مجوزهای لازم برای انتشار اوراق مشارکت توسط وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد.

وی افزود: همچنین اجازه چاپ چک‌ پول توسط بانک مرکزی در سال 92 با توجه به نیاز کشور و به قدر کفایت از آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تاکید کرد: طبق مصوبات جلسه کمیسیون تلفیق، 50 هزار میلیارد تومان درآمد از بخش هدفمندی یارانه‌ها در سال 92 برای دولت به تصویب رسید و با توجه به اینکه سال گذشته این رقم در حدود 28 هزار میلیارد بوده است، افزایش چشمگیری در بخش پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم در سال جاری نداریم.

وی با بیان اینکه درباره نحوه پرداخت و یا چگونگی افزایش یارانه‌ها در سال 92 بین نمایندگان مجلس و دولت اختلاف است، ادامه داد: جمعی از نمایندگان درصدد هستند پیشنهادی را به امضا برسانند مبنی بر اینکه افزایش پرداخت یارانه‌ها در سال 92 به سه دهک بالای جامعه تعلق نگیرد و به جای آن مبلغ بیشتری به هفت دهک پایین‌تر تعلق گیرد.

موسوی تصریح کرد: البته برخی نمایندگان نیز معتقدند که پرداخت یارانه در سال 92 به همان منوال سال گذشته برای تمام دهک‌ها باشد و به جای آن مابه‌التفاوت افزایش درآمد دولت حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به بخش بهداشت و درمان عمومی کشور واریز شود چرا که در سال گذشته با توجه به نوسانات شدید ارزی در کشور به این بخش کمتر کمک شده است.

*‌پرداخت یارانه 250 هزار تومانی شعار تبلیغاتی بیش نیست

وی اضافه کرد: دولت در سال جدید قادر به پرداخت 100 هزار تومان یارانه نقدی نیز نیست چرا که برای پرداخت این مبلغ یارانه به هر فرد نیازمند تصویب 120 هزار میلیارد تومان درآمد از بخش هدفمندی یارانه‌ها هستیم اما اعضای کمیسیون تلفیق مجلس برای سال 92 در حدود نصف این مبلغ را به تصویب رسانده‌اند و به طور عملی پرداخت یارانه 100 هزار تومانی منتفی است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس اضافه کرد: بنابراین گفته دولت مبنی بر پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به هر فرد خیالی بیش نیست و در این بازه زمانی تنها می‌تواند یک شعار تبلیغاتی باشد.
انتهای پیام/2301/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها