امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51140
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، قطع منبع آب آشامیدنی حسکه، واقع در شرق سوریه موجب شد، مردم این شهر برای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، قطع منبع آب آشامیدنی حسکه، واقع در شرق سوریه موجب شد، مردم این شهر برای هشتمین روز متوالی، بدون آب سپری کنند.

منبع آبرسانی حسکه در روستای «علوک» در «رأس العین» چندی پیش به دلیل حمله تروریست‌ها به شبکه برق، آسیب جدی دید تا جایی‌که امکان تامین آب آشامیدنی برای اهالی حسکه از بین رفت.

«إلیاس زینو»، مدیرکل شبکه برق حسکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اظهار داشت: اکنون فقط راه حل‌های مقطعی برای حل مشکل کم آبی در اختیار است و به این ترتیب امکان پاسخگویی به نیازهای مردم وجود ندارد.

به گفته وی شبکه آبرسانی «مشرافه - الدرباسیه - رأس العین» که در مکانی پرتنش قرار دارد، قادر به ارائه خدمات نیست، زیرا امکان حضور تیم تعمیر در این محل وجود ندارد.

«محمود العکلة»، مدیرکل شبکه آب آشامیدنی استان حسکه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تصریح کرد: با توجه به ولتاژ پایین برق که شبکه آبرسانی این شهر را تغذیه می‌کند، راه حل‌های موقتی برای جبران این وضعیت در نظر گرفته شده که با استفاده از آن نیز فقط چند ساعت امکان آبرسانی برای مردم فراهم می‌شود و این اقدام نیز پاسخگوی نیازهای آنان نیست.

وی راه حل این وضعیت را تامین نیروی مورد نیاز شبکه برق برای تعذیه دائمی شبکه آبرسانی دانست.

این درحالی است که استان حسکه از یک سال پیش به دلیل آسیب شبکه‌های آب و برق و نیز خطوط مخابراتی از نظر خدمات رسانی در وضعیت نامساعدی به سر می‌برد تا جایی‌که درپی تسلط افراد مسلح بر راه‌های ارتباطی «الرقه، دیرالزور به عراق»، تامین مواد غذایی از جمله نان و خدمات سوخت رسانی با مشکل جدی روبه رو شده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها