امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51142
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، نیروهای ارتش سوریه با تسلط بر نقاط مهم و راهبردی عربین که صحنه درگیری‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، نیروهای ارتش سوریه با تسلط بر نقاط مهم و راهبردی عربین که صحنه درگیری‌های شدید با تروریست‌های مسلح است، خود را برای کنترل کامل این منطقه آماده می‌کند.

منطقه عربین از این نظر حائز اهمیت است که نقطه ارتباطی بین «زملکا» و «جوبر» به شمار می‌آید و اکنون صحنه شدیدترین درگیری‌ها بین نیروهای ارتش با تروریست‌های مسلح است.

اکنون نیروهای ارتش به آرامی درحال پیشروی به سمت عربین هستند تا بار دیگر کنترل آن را به طور کامل در دست بگیرند.

یگان‌های ارتش سوریه، نقاط راهبردی مهمی را در عربین در اختیار گرفته و با ایجاد سنگرهای جدید در نقاط مختلف، در این سنگرها مستقر شده‌اند.

در درگیری ارتش با تروریست‌ها در عربین تاکنون ده‌ها تروریست کشته شده‌اند و اکنون ورودی‌ها و راه‌های فرعی آن تحت کنترل ارتش است.

انهدام تونل‌های تروریست‌ها

تروریست‌ها در زملکا و عربین و نیز «حزه» تونل‌هایی را حفر کرده بودند و از آن برای انتقال نیرو به عربین و مقابله با ارتش استفاده می‌کردند، اما در چند روز گذشته برخی از این تونل‌ها به طور کامل منهدم شده و تونل‌های باقی مانده نیز زیر آتش شدید نیروهای ارتش قرار دارد.

با توجه به اینکه امکان جدایی نقاط مختلف «الغوطه شرقی» از یکدیگر وجود ندارد، نیروهای ارتش باید به طور همزمان وارد تمام روستاهای این منطقه شوند.

در این میان، همزمان با تنگ‌تر شدن حلقه محاصره بر تروریست‌ها در عربین، ارتش برای مقابله با آنان گزینه‌های متعددی را در اختیار دارد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها