امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51145
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، مناطق مختلف شهر «بصره»، در جنوب عراق شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی در محکومیت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، مناطق مختلف شهر «بصره»، در جنوب عراق شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی در محکومیت ترورهای مسلحانه فرقه‌ای علیه اهل سنت در این استان بود.

در همین راستا «جمعیت علمای عراق در جنوب» در بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتار بی‌‌گناهان از طایفه‌ای معین و مشخص با هدف ایجاد فتنه‌انگیزی‌های فرقه‌ای میان فرزندان ملتی واحد صورت می‌گیرد. 

«شیخ محمد زیداوی»، معاون دبیرکل شورای شیوخ بصره در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: هدف از حوادث جاری در روزهای اخیر استان بصره ایجاد ناامنی و شعله‌ور کردن آتش فتنه‌های فرقه‌ای و طایفه‌ای از سوی دست‌های پنهان خارجی است.

وی با بیان اینکه اهالی شهر بصره ترور فرزندان طایفه اهل سنت را به طور جدی محکوم می‌کند، افزود: ما همزمان با محکوم کردن عملیات تروریستی از همه مردم عراق می‌خواهیم تا به وحدت ملی تمسک جسته از هرگونه افراط‌گرایی دوری کنند. 
 
 


 

در همین راستا «فرات الشرع»، نماینده پارلمان عراق از استان بصره نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد از همه طوایف عراقی خواست تا برای محکومیت همه جنایت‌هایی که از سوی گروه‌های مسلح در عراق صورت می‌گیرد، وحدت ملی را حفظ کنند.

وی همچنین بر ضرورت برخورد منطقی و مثبت با حوادث جاری در عراق به طوری تاکید کرد ‌که در راستای منافع عمومی بوده و به جلوگیری از فتنه‌انگیزی و تفرقه‌افکنی کمک کند که سازمان تروریستی القاعده تلاش دارد، آن را میان ملت یکپارچه عراق از بین ببرد. 

مناطق مختلف استان بصره در جنوب عراق از چند روز پیش شاهد ترورهای مسلحانه شهروندان اهل سنت با هدف انتشار روحیه تفرقه‌افکنی و فتنه انگیزی میان اهالی این استان، در سایه محکومیت‌های صورت گرفته از سوی سیاستمداران، فرهنگیان و عشایر بصره در این خصوص است.
 
 


 

از سوی دیگر، «رافع شریفی»، عضو جمعیت علمای عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، بر لزوم رعایت وحدت ملی در برخورد با همه مشکلاتی که عراق با آن روبه روست، تاکید کرد.

وی گفت: جمعیت علمای عراق به شدت همه حملات تروریستی صورت گرفته در نواحی مختلف عراق را محکوم می‌کند که فرزندان این کشور را هدف قرار می‌دهد. 

شریفی افزود: هدف از همه حملات تروریستی که عراق را هدف قرار می‌دهد، ایجاد ناامنی و روشن کردن آتش فتنه طایفه‌ای در میان فرزندان این کشور است.

وی تاکید کرد: همه نقشه‌ها برای ایجاد روحیه تفرقه‌افکنی و فرقه‌گرایی میان فرزندان عراق با شکست روبه رو شده است.

مدیریت اوقاف اهل سنت، تمام مساجد و نهادهای مذهبی وابسته به این سازمان را در راستای اجرای تدابیر امنیتی در رویارویی با ترورهای مسلحانه از سوی افراد ناشناس مسدود کرد که ایجاد ناامنی در استان بصره و تفرقه‌افکنی در میان اهالی آن را دنبال می‌کنند.  

در همین راستا، ده‌ها نفر از جوانان بصره و نیروهای سازمان‌های اجتماعی و فعالان حقوق بشر و فرهنگیان این استان با برگزاری تظاهراتی ترورهای مسلحانه علیه فرزندان اهل سنت را محکوم و بر لزوم تمسک جستن به وحدت در برابر تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد تفرقه از سوی برخی گروه‌های خارجی و در راس آنان سازمان تروریستی القاعده و همچنین تلاش‌ برای تقسیم عراق به سه اقلیم سنی و شیعه و کردی را محکوم و تاکید کردند که این ترفندها به طور کامل از سوی اهالی بصره محکوم است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها