امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51157
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۲
تعداد بازدید: 111
محمدحسن اعتمادزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره اولویت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ...

محمدحسن اعتمادزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره اولویت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی «شستا»، اظهار داشت: نخستین اولویت این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش افزوده در قبال سرمایه‌های بیمه‌ شدگان است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی، سازمانی بین‌النسلی است و باید در یک بازه زمانی سرمایه‌های بیمه‌شدگان را برگرداند و در این جهت نسبت به حفظ ارزش پول و سرمایه‌گذاری اقدام کند.

اعتمادزاده بیان داشت: بر اساس مجلس شورای اسلامی «شستا» باید از تصدی‌گری خارج و به بازار پول و سرمایه ورود کند.

دبیر هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: تکلیف قانونی صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که از تصدی‌گری خارج و بیشتر در مدار سرمایه‌گذاری اقدام کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر طلب دولت به سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: دولت باید نسبت به پرداخت تعهدات قانونی خود به سازمان تأمین اجتماعی اقدام کند.

وی ادامه داد: مقیاس مطالبات تأمین اجتماعی از دولت هرچه سریعتر در حال افزایش است و بدهی دولت در سال نود 35 هزار میلیارد تومان بود که به 45 هزار میلیارد تومان در سال 91 رسید و با افزایش 20 درصدی در سال 92 به بیش از 55 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

اعتمادزاده تاکید کرد: قانون پرداخت این مطالبات را بر عهده دولت گذاشته است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه دولت دهم مدعی است که 35 هزار میلیارد تومان از بدهی سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کرده است، گفت: عدد دقیق پرداخت مطالبات در دولت دهم هنوز مشخص نشده است، ولی بخشی از مطالبات پرداخت شده، مطمئناًّ به 35 هزار میلیارد تومان نرسیده است.

دبیر هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه مصوبه دولت وقت مبنی بر واگذاری معادن 2 و 3 سیرجان توسط دولت فعلی متوقف شده است، اظهار داشت: تعهدات دولت و تأمین اجتماعی باید به نوعی کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: مصوبه دولت دهم مبنی بر واگذاری معادن 2 و 3 گل گهر سیرجان معوق مانده است و باید چاره‌‌ای برای این موضوع اندیشید. تمام سرمایه‌گذاری‌ها به شرطی که یک راهکار مدیریتی به روز داشته باشد سوددهی مناسب را خواهد داشت و برای تأمین اجتماعی فرقی ندارد چه چیزی را مابه‌ازای مصوبه قبلی تحویل سازمان خواهد داد.

به گزارش فارس، هیئت‌وزیران وقت بنا به پیشنهاد و مکاتبه سازمان تأمین اجتماعی و به استناد بند (3 – 24) قانون بودجه سال 91 کل کشور و ماده واحد قانون سه دوازدهم بودجه سال 92 کل کشور، واگذاری و انتقال قطعی معادن 2 و 3 گل‌گهر سیرجان به سازمان تأمین‌اجتماعی را تصویب کرده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها