امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51177
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۲
تعداد بازدید: 98
علی بیات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان، سال فعالیت پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رضی این شهرستان را سال 83 عنوان کرد و اظهار داشت: پژوهش‌سرای ...

علی بیات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان، سال فعالیت پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رضی این شهرستان را سال 83 عنوان کرد و اظهار داشت: پژوهش‌سرای رضی تویسرکان در بین پژوهش‌سراهای کشور رتبه چهارم را دارد.

وی ادامه داد: پژوهش‌سرای رضی با برنامه زمان‌بندی کارشناسانه در قالب یک طرح اصولی برای شکوفا کردن خلاقیت نیروهای توانمند دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی شهر و روستا فعال است.

رئیس آموزش و پرورش تویسرکان متذکر شد: انجمن‌های ادبی، فیزیک، زیست و رباتیک در پژوهش‌سرای رضی فعال است و در این زمینه‌ آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان داده می‌شود.

وی، یکی از برنامه‌های بنیانی این مرکز را شناسایی استعداد نیروی انسانی دانش‌آموزی دانست و تأکید کرد: هدایت ایده‌ها و افکار نوآورانه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در این پژوهش‌سرا به منظور تربیت مدیران کارآمد در عرصه‌های مختلف علمی و مدیریتی، بخشی از برنامه این مرکز محسوب می‌شود.

بیات یادآور شد: پژوهش‌سرای رضی در قالب جشنواره جابربن حیان، جشنواره خوارزمی، المپیاد نانو و... با تحقیق و پژوهش‌های گسترده نخبگان نوجوان و جوان تویسرکانی حائز رتبه‌های برتر کشوری شده‌اند.

وی با اشاره به پذیرفته شدن چهار طرح پژوهشی دانش‌آموزان تویسرکان به ششمین مسابقات جشنواره کشوری فناوری نانو، اذعان کرد: 44 طرح در جشنواره فناوری نانو از شهرهای تهران، البرز، اصفهان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گیلان، سمنان، همدان و کرمان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس آموزش و پرورش تویسرکان یادآور شد: با مشاوره کارشناسان و دانش‌آموزان عضو انجمن نانوتکنولوژی، پژوهش‌سرای رضی پنج طرح به مرحله استانی ارائه داد که در نهایت چهار پژوهش به این جشنواره راه یافت.

وی در ادامه افزود: طرح‌های امیر‌حسین اسماعیل‌بیگی، فاطمه خاقانی، فاطمه الوندی، حمیدرضا الوندی، مهدی جهانگیری و مجتبی کزازی در سه گروه سنتز مواد، آموزشی و کاربردی در این جشنواره داوری می‌شوند.

بیات، نمایش عروسکی زکریای رازی و نانو کیمیایی عصر حاضر، وایت برد و تابلو‌پاک‌کن نانویی، طرح بکارگیری نانو رس‌ها در صیقل‌کاری سطوح گسل‌ها با هدف کاهش میزان خطرپذیری و سنتز نانو مواد را طرح‌های برگزیده تویسرکان در ششمین جشنواره فناوری نانو عنوان کرد.

وی در پایان اضافه کرد: طرح‌های راه یافته به ششمین جشنواره کشوری فناوری نانو در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از 13 تا 17 مهرماه ارائه و سپس طرح‌های برتر معرفی می‌شوند.
انتهای پیام/89010/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار