امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51180
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۲
تعداد بازدید: 53
صدرالله موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: روزهای پایانی شهریور هر سال، روزهای پر تلاطم و شلوغی برای خانواده‌ها است که آن‌ها ...

صدرالله موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: روزهای پایانی شهریور هر سال، روزهای پر تلاطم و شلوغی برای خانواده‌ها است که آن‌ها در تکاپوی فراهم کردن وسایل تحصیل فرزندانشان مانند کیف، کفش، روپوش، دفترچه و  دیگر وسایل موردنیاز مدرسه هستند.

کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه با طرح این موضوع، افزود: لازم است در کنار این دغدغه والدین برای تأمین وسایل آموزشی، به مسائل بهداشتی دانش‌اموزان نیز توجه شود.

موسوی گفت: والدین با توصیه نکات بهداشتی به کودکان خود و نظارت بر اجرای آن، نه تنها موجب حفظ سلامت فرزندانشان می‌شوند بلکه به ارتقای سلامت جامعه نیز کمک خواهند کرد.

* نکاتی که دانش‌آموزان باید در مدرسه رعایت کنند

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تشریح برخی نکات در مورد رعایت بهداشت دانش‌آموزان پرداخت و ابراز داشت: شناخت قوانین مدرسه و احترام به آنان از نخستین مسائلی است که باید دانش‌آموزان رعایت کنند.
موسوی ادامه داد: دانش‌آموزان باید وسایل شخصی مانند لیوان و دستمال را هر روز به همراه خود به مدرسه ببرند و برای نوشیدن آب در مدرسه از لیوان خود استفاده کنند.

این کارشناس سلامت با بیان اینکه دانش‌آموزان باید برای بهداشت فردی خود اهمیت قائل شوند و حداقل دو بار در هفته حمام کنند، متذکر شد: ظاهر آراسته یک محصل بسیار مهم است که مرتب کردن موها، شستشوی جوراب‌ها بخشی از ظاهر آراسته دانش‌آموزان است.

موسوی تأکید کرد: دانش‌اموزان هرگز نباید خوراکی‌های مورد نظر خود را از دست‌فروشان دوره‌گرد بخرند بلکه باید با اهمیت دادن به امر تغذیه خود، از مصرف مواد خوراکی کم ارزش مانند پفک خودداری کنند و برای میان وعده از لقمه‌های خانگی، خشکبار و مغزهایی مانند گردو، بادام، فندق و پسته و میوه‌های خشک مانند انجیر، کشمش و برگه‌های هلو، زردآلو و یا میوه‌های پوست کندنی که خوراکی‌های سالم و مفیدی هستند، استفاده کنند.

کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه، خاطرنشان کرد: اگر مواد خوراکی میان وعده را از بوفه مدرسه (پایگاه تغذیه سالم) تهیه می‌کنند، مواد خوراکی را خریداری کنند که دارای بسته‌بندی، مهر استاندارد و نشانی محل کارخانه باشد.
انتهای پیام/82005/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها