امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51197
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، لوکا جان‌سانتی شامگاه شنبه در دیدار با استاندار کرمان اظهار داشت: ایتالیا جزو نخستین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، لوکا جان‌سانتی شامگاه شنبه در دیدار با استاندار کرمان اظهار داشت: ایتالیا جزو نخستین کشورهایی بود که تغییرهای به وجود آمده را پذیرفت و ما خیلی امیدواریم با دولت یک فاز جدید به وجود بیاید.

وی افزود: ما دو روز بعد از انتخابات ایران در بعد سیاسی جزو نخستین کشورهایی بودیم که معاون وزیر امور خارجه ما به ایران سفر کرد.

سفیر ایتالیا در ایران بیان داشت: وزیر امور خارجه ایران و ایتالیا در سه روز آینده در نیویورک با یکدیگر ملاقات دارند و برنامه داریم یک‌سری دیدارها در تهران بین 2 دولت انجام شود و ما از این فاز جدیدی که در ایران به وجود آمده است حمایت می‌کنیم.

لوکا جان‌سانتی گفت: امیدواریم ملاقاتی که در نیویورک انجام می‌گیرد راه حلی برای برنامه‌ هسته‌ای ایران باز شود و ایتالیا جزو کشورهایی است که به عنوان میانجی عمل می‌کند.

وی عنوان کرد: دنبال این هستیم که بتوانیم در عمل ثابت کنیم که برنامه هسته‌ای ایران یک برنامه صلح‌آمیز است، خیلی مهم است که دو طرف با هم گفت‌وگو داشته باشند زیرا هر چه گفت‌وگو بیشتر باشد، همدیگر را بهتر درک می‌کنند.

سفیر ایتالیا در ایران افزود: در دنیای  اقتصادی و صنعتی ایتالیایی‌ها می‌خواهند، با ایران همکاری کنند و همکاری‌های که قطع شده را دوباره از نو آغاز کنند و اگر شرایط به ما این اجازه را دهد، این همکاری دوباره آغاز می‌شود و ما امیدواریم این تفاهم انجام گیرد.

به گزارش فارس، سفیر ایتالیا که به همراه خانواده و جمعی دیگر از کارکنان سفارت ایتالیا به کرمان سفر کرده از شهر بم به ویژه ارگ جدید، ماهان و کرمان بازدید کرد و در پایان این دیدار سفیر ایتالیا به تهران بازگشت.

....................................

گزارش از: محبوبه سعیدی

عکس از: محسن رجب‌پور

...................................

انتهای پیام/80018/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار