امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5120
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در نشست تخصصی بررسی نقش زنان و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در نشست تخصصی بررسی نقش زنان و جوانان در تحقق اهداف جنبش عدم تعهد که صبح امروز در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه نظام بین‌الملل بر اساس تلقی موجود از انسان پایه‌ریزی شده است گفت: در جهان امروز تلقی و باوری که از انسان ساخته شده است در مقابل انسان و خداوند است. انسان در برابر خدا و در برابر خود تعریف شده است البته در مقابل چنین تعریفی جنبش‌های مختلفی شکل گرفت اما اصل تلقی هیچ تغییری نکرد و نظامات جهان نیز بر این اساس پایه‌گذاری شد.

وی افزود: نتیجه چنین تلقی وضع کنونی جهان است. در این اندیشه همه به دنبال تسلط بر یکدیگرند و هم در اندیشه لیبرالیستی و هم در اندیشه مارکسیستی که به خوبی متجلی است.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: در چنین اندیشه‌ای همه دولت‌ها و انسان‌ها برای تلاش و تسلط بر دیگران تلاش می‌کنند و هر اقدام ضدانسانی قابل توجیه است.

احمدی‌نژاد گفت: امروز برای حل مشکلات سیاسی خود اجازه پیدا می‌کنند تا بحران‌‌آفرینی کنند. ملت‌ها را در جامعه بشری تحقیر و سرکوب کنند. آزادی‌ها را از بین برده و تخریب کنند و تمام انسان‌ها برای بهره‌مندی از امکانات مادی به دنبال تسلط بر ذخایر دیگران باشند.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: جنبش عدم تعهد راه جدیدی برای جامعه بین‌الملل محسوب می‌شود تا انسان‌ها رابطه خود را با یکدیگر در دنیا تعریف کنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه انسان در سایه خدا و ارتباط با خدا مفهوم پیدا می‌کند گفت: انسان برای خداست. انسان می‌تواند آیینه خدا شود. انسان می‌تواند دروازه حکمت، رحمت، لطف خدا و تجلی تمام اسماء الهی سود.

وی افزود: کمال انسانی در زندگی کردن با دیگران و خدمت برای تحقق ارزش‌های الهی خلاصه می‌شود.

وی افزود: این کمال انسان است که برای آرامش دیگران آرامش خود را فدا کند و چنین اندیشه‌ای با اندیشه‌ای که امروز در مراکز قدرت جهانی حاکم است به طور مبنایی متفاوت است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در اندیشه ما با هم بودن و برای هم بودن در جامعه بشری، یک الگوست. امروز ما می‌بینیم که در جامعه جهانی 2 تا 3 کشور اراده خود را بر تمام ملت‌ها تحمیل کنند و اجازه پیدا می‌کنند که بکشند و ثروت ملت‌ها را غارت کنند. ما امروز نیازمند راه جدیدی هستیم، امروز نیازمند استقرار عدالت برای همه هستیم.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه حقیقت درونی انسان‌ها بر اساس مهرورزی، عدالت و محبت تعریف شده است گفت: کانون مرکزی محبت و کانون پرورش آن در قلب زنان است و اگر قلب مهربان و پرمحبت زنان در جامعه انسانی وجود نداشت این جامعه حتی یک روز هم دوام نخواهد آورد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه زنان همواره کانون مهر‌ورزی در طول تاریخ بودند گفت: در جنبش‌های آزادی‌طلبانه زنان همواره پیشگام بودند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش مهم جوانان در جهان امروز بشری گفت: جوانان نماد نشاط، تحول و حرکت هستند و هرکجا که جوانان دچار خمودی شوند آن جامعه نیز خمود خواهد بود. ما امروز نیازمند تحولات جدید در عرصه بین‌المللی هستیم و موتور اصلی حرکت جوانان هستند. جوانان هستند که آماده سرمایه‌گذاری برای این تحولات هستند و در طول تاریخ اصلی‌ترین کسانی که پیام پیامبران را پذیرفته‌اند جوانان بوده‌اند.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ما امروز در آستانه تحولات عظیم در جهان هستیم گفت: اندیشه امروز خالی از انسانیت شده است و تنها زبان زور، بمب، اشغالگری و پایگاه نظامی را می‌فهمد در حالیکه از اشغالگری و جنگ، انسانیت و مدنیت بیرون نمی‌آید. انسان امروز نیازمند گذشت و ایثار است.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه انسان‌ها امروز در انتظار یک جهان پاک هستند گفت: جهان امروز در آستانه تحول است و زنان عدالتخواه و جوانان پاک در چنین تحولی پیشرو و پیشگام هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها