امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51215
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، طاهر موهبتی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، طاهر موهبتی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: این در حالی بوده که برابر قانون برنامه پنجم سهم پرداختی برای هزینه‌های درمان خانوارها بایستی به 30درصد کاهش یابد.

وی گفت: سال 90 بالغ بر 560 هزار میلیارد ریال برای بخش درمان صرف شده که حدود 70 درصد آن از جیب مردم پرداخت شده است.

معاون امور حقوقی و پارلمانی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به اصل 29قانون اساسی اشاره کرد و افزود: بر اساس این اصل دولت باید خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت‌های پزشکی را برای عموم افراد جامعه فراهم کند.

وی یکی از مشکلات مربوط به کاهش سهم خانوارها در هزینه‌کرد بخش بهداشت و درمان را نیز کاهش درآمدهای دولت برشمرد و یادآور شد: امیدواریم با تدبیر دولت و نمایندگان این مشکل برای بخش درمان رفع شود.

به گفته موهبتی کاهش هزینه‌های درمانی خانوارها از اولویت وزارت بهداشت بوده که در گرو مشارکت سایر مجموعه‌ها‌ست.

به گزارش فارس، در این آیین با قدردانی از خدمات محمد رضا مجدی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان شمالی ابراهیم گلمکانی به عنوان رئیس جدید دانشگاه به حاضران معرفی شد. 
انتهای پیام/63002/ش‌30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها