امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51228
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل بیانیه‌ای شدیداللحن حمله تروریستی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل بیانیه‌ای شدیداللحن حمله تروریستی به فروشگاهی در کنیا که به کشته شدن 39 نفر منتهی شد را محکوم کرد.

در بیانیه‌ شورای امنیت آمده بود: اعضای شورای امنیت سازمان ملل تأکید می‌کنند که تروریسم در تمامی اشکال و ظواهر یکی از جدی‌ترین تهدیدات برای صلح و امنیت بین‌الملل است.

در ادامه این بیانیه تأکید شده بود: هرگونه اقدام تروریستی، صرفنظر از انگیزه، مکان و زمان و هرآنکس که این اقدام را انجام می‌دهد، غیرقانونی و غیرقابل توجیه است.

دو نفر از قربانیان حمله تروریستی در فروشگاه «نایروبی» در کنیا روز گذشته، دو شهروند هندی از جمله یک پسربچه 8 ساله بودند. بیش از 150 نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.

گروه «الشباب» وابسته به القاعده مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت و اعلام کرد که این اقدام در انتقام مستقیم از مداخله نظامی کنیا در سومالی بوده است؛ محلی که اتحادیه آفریقا با افراط‌ گرایان مبارزه می‌کنند.

«بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای با خانواده قربانیان و زخمی‌های این حادثه همدردی کرد و طی تماس تلفنی با رئیس‌جمهور کنیا صحبت کرد و اتحاد جامعه جهانی با مردم کنیا را ابراز داشت.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که بان کی مون خواستار محاکمه افرادی است که مسئول این حمله هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار