امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5125
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 148
مجتبی عطارزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در واقع اکنون کشور سوریه به آوردگاه دو قدرت مطرح در عرصه بین‌المللی تبدیل شده است که ...

مجتبی عطارزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در واقع اکنون کشور سوریه به آوردگاه دو قدرت مطرح در عرصه بین‌المللی تبدیل شده است که یکی ادعای حاکمیت جهانی دارد و قدرت دیگر مدعی پشتیبانی از مظلومان و ستمدیدگان در برابر ابرقدرت‌هاست.

وی افزود: به عبارتی می‌توان گفت که کشور سوریه قلمرو جغرافیایی و صحنه رقابت این دو قدرت است که یکی با نیت زیاده‌خواهی و غلبه بر تمام جهان وارد این جنگ شده است و دیگری قدرتی نوظهور در عرصه جهانی به نام جمهوری اسلامی ایران است که نماد بارز دفاع از مظلومیت و ستم‌دیدگی در عرصه جهانی است.

کارشناس مسایل سیاسی در اصفهان تاکید کرد: اگر گشایش فوری و زودهنگامی را در مسایل سوریه شاهد نیستیم و ابهامات و پیچیدگی‌هایی در این راه مشاهده می‌کنیم بدین دلیل است که آبروی ایالات متحده امریکا در برابر قدرت نوظهور ایران معرض آسیب جدی است و ایران به نمایندگی از تمام کشورهای آسیب‌دیده دنیا قصد دارد در برابر آمریکا بایستد.

وی با اشاره به شایعه افکنی دشمنان سوریه درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی اضافه کرد: تاریخ پیوسته در حال تکرار است و این اتهام شبیه تهمتی است که در جنگ هشت‌ساله ایران و عراق شاهد آن بودیم.

عطارزاده تاکید کرد: در جنگ هشت ساله در حالی که عراق تا بن دندان از جانب تمام قدرت‌های بزرگ دنیا مسلح شده و برخلاف تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی اقدام به استفاده از سلاح شیمیایی کردند در نهایت به جای اینکه کشور متجاوز محکوم و عملکرد وی افشا و تقبیح شود کشور ما را در زمینه استفاده از سلاح‌های شیمیایی زیر سئوال بردند.

وی ادامه داد: بنابراین نیم نگاهی به گذشته ما را متوجه این نکته می‌کند که رویکردهای خاص تبلیغاتی تنها برای مبرا کردن دشمنان از جنایات خودشان است و عقبه تاریخی دارد.
انتهای پیام/63008/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار