امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51280
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "لئونید کوژارا" وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که این کشور از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "لئونید کوژارا" وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که این کشور از سال 2011 به این طرف هیچ کالایی با خصوصیات نظامی به سوریه ارسال نکرده است.

پیش از این روزنامه «واشنگتن پست» مطلبی منتشر کرده بود که بر اساس آن از بندری در اوکراین کشتی تجاری به سمت سوریه حرکت کرده که محموله آن کالایی بوده که مصارف نظامی دارند. در این مقاله ادعا شده بود که این کشتی به بنادر سوریه عزیمت کرده است. ضمن اینکه نویسنده این مطلب یادآور شده بود که مدارکی که ثابت کند محموله این کشتی نظامی بوده، در دست نیست. 

وزیر خارجه اوکراین روز شنبه در حاشیه کنفرانس بین المللی در یالتا در پاسخ به سئوال خبرنگاران در این مورد گفت: من کاملا مطمئن هستم و وزارت امور خارجه نیز رسما اعلام کرده که هیچ کالای که جنبه نظامی داشته باشد، از کشور ما به سوریه ارسال نشده است. اوکراین از سال 2011 به این طرف بطور کامل تحریم‌ها و درخواست‌های بین المللی در رابطه با سوریه را اجرا کرده و به تعهدات خویش در قبال این مناقشه داخلی واقف است.

کوژارا در عین حال تاکید کرد: آنچه روزنامه واشنگتن پست ادعا کرده است، کاملا برخلاف واقعیت بوده و صحت ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها