امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51284
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، اتحادیه اروپا توضیح مقامات اسرائیلی در مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، اتحادیه اروپا توضیح مقامات اسرائیلی در مورد بدرفتاری با دیپلمات‌های این اتحادیه را خواستار شد.

نظامیان اسرائیلی روز جمعه به کامیونی حامل چادر و اقلام دارویی حمله کردند. این محموله را ارگان‌های حقوق بشری سازمان ملل به کرانه باختری فرستاده بودند. چند دیپلمات از کشورهایی چون فرانسه و انگلیس نیز این کاروان را همراهی می‌کرد.

قرار بود این محموله بین فلسطینی‌های روستای «خربة المکحول» توزیع شود. این روستا را نیروهای امنیتی رژیم‌صهیونیستی به بهانه نداشتن مجوز ساخت مناسب تخریب کرده‌اند. با این حال ساکنان روستا با بیان اینکه این زمین‌ها خانه آبا و اجدادی آن‌هاست، همچنان در روستا مانده‌اند. 


در حمله روز جمعه نظامیان صهیونیست، یک دیپلمات فرانسوی مورد بدرفتاری فیزیکی قرار گرفت. با دیگر دیپلمات‌ها نیز برخورد تندی صورت گرفته است. چند فلسطینی معترض هم بازداشت شده‌اند.

«کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این مورد گفت: اتحادیه اروپا از اقدام دیروز نیروهای امنیتی اسرائیل در مصادره کمک‌های انسان‌دوستانه در «خربه المکهول»، متاسف است.

وی افزود: نمایندگان اتحادیه اروپا با مقامات اسرائیلی تماس گرفته و ضمن اعلام نگرانی از وقوع این حادثه، توضیحات آن‌ها را خواستار شده‌اند. اتحادیه اروپا بر ضرورت توزیع بدون ممانعت اقلام انسان‌دوستانه و اجرای کامل قوانین حقوق بشری بین‌المللی در اراضی اشغالی، تاکید دارد.

وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای، دیپلمات‌های اروپایی را به بدرفتاری متهم کرده و از این رفتار آن‌ها ابراز ناراحتی کرده است.
 

این در حالی است که «مایریون کاستینگ» دیپلمات فرانسوی که مورد بدرفتاری صهیونیست‌ها قرار گرفته، می‌گوید: آن‌ها بی‌توجه به مصونیت دیپلماتیک من، مرا از خودرو بیرون کشیده و به زور مرا روی زمین خواباندند. اینجا اینطور به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها