امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51286
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، یک روز مانده به برگزاری نشست سران سازمان پیمان امنیت دسته جمعی، «یوری اوشاکوف» مشاور رئیس جمهور روسیه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، یک روز مانده به برگزاری نشست سران سازمان پیمان امنیت دسته جمعی، «یوری اوشاکوف» مشاور رئیس جمهور روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که رهبران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در نشست روز دوشنبه (اول مهرماه) در سوچی موضوعات مربوط به امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله اوضاع در سوریه و همچنین انجام اقدامات مشترک پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان در سال 2014 را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود که در جلسات رؤسای هیئت‌های شرکت‌کننده در این نشست در مورد تقویت اقدامات متقابل در چارچوب این سازمان به منظور مقابله با چالش‌ها و تهدیدات ناشی از اوضاع افغانستان با در نظر گرفتن خروج نیروهای بین‌المللی از این کشور در سال 2014 و تقویت امنیت منطقه، بحث و تبادل‌نظر صورت گیرد.

به گفته اوشاکوف، تبادل نظر در مورد اوضاع سوریه از دیگر محورهای این نشست خواهد بود.

این مقام روس عنوان کرد که کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی معتقدند که بحران سوریه تنها از طریق مذاکرات سیاسی و دیپلماتیک قابل‌حل است و این سازمان در نظر دارد تا به تلاش‌های مشترک خود برای توقف رفتارهای خارج از عرف بین‌المللی برخی کشورها ادامه دهد ضمن این که سازمان ملل باید نقش محوری را در اقدامات جهانی ایفاء کند.

وی همچنین اعلام کرد که سران هیئت‌های شرکت‌کننده در این نشست موضوعات مربوط به تقویت همکاری‌های نظامی کشورهای عضو در چارچوب این سازمان را بررسی خواهند کرد.

اوشاکوف تصریح کرد که احتمالا در این نشست تصمیماتی در خصوص ایجاد نیروهای هوایی سازمان پیمان امنیت جمعی، ایجاد سیستم مدیریتی توسط نیروهای ائتلاف و اعمال برخی تغییرات در ساختار ستاد اصلی و مؤسسات مالی این سازمان، اتخاذ خواهد شد.

در پایان این نشست برنامه‌ریزی شده تا بیانیه‌ای صادر شود که در آن ارزیابی اقدامات سازمان پیمان امنیت جمعی در حوزه‌های سیاست خارجی، همکاری‌های نظامی و مقابله مشترک با تهدات و چالش‌ها، اعلام شود.

پس از این نشست ریاست سازمان پیمان امنیت جمعی از قرقیزستان به روسیه منتقل می‌شود.

کشورهای روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، بلاروس و ارمنستان عضو این سازمان هستند.

این در حالی است که کشور ازبکستان سال گذشته عضویت خود در این سازمان را به حالت تعلیق درآورد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها