امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51287
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس احزاب عمده آلمان امروز برای تصاحب کرسی‌های بیشتر در پارلمان آلمان رقابت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس احزاب عمده آلمان امروز برای تصاحب کرسی‌های بیشتر در پارلمان آلمان رقابت می‌کنند.

دموکرات‌مسیحی، سوسیال‌مسیحی، سوسیال‌دموکرات، دموکراتیک‌آزاد، چپ‌ها و حزب سبز احزاب مهم شرکت‌کننده در انتخابات امروز هستند.

هزاران تن برای ورود به پارلمان آلمان و تصاحب 598 کرسی نامزد شده‌اند و 62 میلیون آلمانی واجد شرایط شرکت در انتخابات در 299 حوزه‌رای‌گیری پای صندوق‌های رای می‌روند تا هم به نامزد حوزه انتخابی خود رای بدهند و هم به حزبی که هوادار ان هستند.

این انتخابات ویژگی‌های  منحصر به فرد خود را دارد از جمله اینکه وزرا با یکدیگر رقابت می‌کنند مثلا : «اورسولا فون درلین» وزیر کار از حزب دموکرات‌مسیحی در هانوفر رقیب « ادلگارد بلومان» وزیر پیشین آموزش از حزب سوسیال‌دموکرات شده است.همچنین شماری از افراد نیز در انتخابات امروز شرکت‌کرده‌اند که سیاست شغل دوم آنهاست. از جمله کسانی که پیش از این کمدین، هنرپیشه و یا مدیرعامل بوده‌اند.

آرای امروز مردم آلمان مشخص می‌کند که چه کسی صدراعظم آینده آلمان خواهد بود؛‌ «آنگلا مرکل» از حزب دموکرات مسیحی یا «پیر اشتاین‌بروک» از حزب سوسیال‌دموکرات.

نتیجه انتخابات امروز همچنین ساختار دولت ائتلافی آینده آلمان را نیز تعیین خواهد کرد.

این در حالی است که آخرین بررسی‌ها یک روز مانده به انتخابات پارلمانی نشان می‌دهد ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی به رهبری  مرکل، با کسب 45 درصد آرا، با اختلاف کمی پیشتاز رقابت سیاسی امروز خواهد بود.

حزب سوسیال دموکرات نیز با 26 درصد، پس از حزب دموکرات مسیحی که به تنهایی 39 درصد آرا را در اختیار دارد، در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب و به احتمال زیاد، هیچکدام از دو حزب اصلی، به تنهایی اکثریت پارلمانی لازم برای تشکیل کابینه را در اختیار نخواهند داشت.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها