امروز : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 27
۱۱:۵۶
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51288
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «کارل‌بیلد» وزیر خارجه سوئد در پیامی که در صفحه توییتر منتشر کرد با اشاره به اهمیت نتیجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «کارل‌بیلد» وزیر خارجه سوئد در پیامی که در صفحه توییتر منتشر کرد با اشاره به اهمیت نتیجه انتخابات امروز در آلمان نوشت : « امروز روز تصمیمی‌گیری برای آلمان است. مانتیجه این انتخابات را که امشب اعلام می‌شود به دقت پیگیری می‌کنیم. چرا که آلمان برای همه ما مهم است.»

احزاب دموکرات‌مسیحی، سوسیال‌مسیحی، سوسیال‌دموکرات، دموکراتیک‌آزاد، چپ‌ها و حزب سبز احزاب مهم شرکت‌کننده در انتخابات امروز هستند.

هزاران تن برای ورود به پارلمان آلمان و تصاحب 598 کرسی نامزد شده‌اند و 62 میلیون آلمانی واجد شرایط شرکت در انتخابات در 299 حوزه‌رای‌گیری پای صندوق‌های رای می‌روند تا هم به نامزد حوزه انتخابی خود رای بدهند و هم به حزبی که هوادار ان هستند.

آخرین بررسی‌ها یک روز مانده به انتخابات پارلمانی نشان می‌دهد ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی به رهبری مرکل، با کسب 45 درصد آرا، با اختلاف کمی پیشتاز رقابت سیاسی امروز خواهد بود.

حزب سوسیال دموکرات نیز با 26 درصد، پس از حزب دموکرات مسیحی که به تنهایی 39 درصد آرا را در اختیار دارد، در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب و به احتمال زیاد، هیچکدام از دو حزب اصلی، به تنهایی اکثریت پارلمانی لازم برای تشکیل کابینه را در اختیار نخواهند داشت.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار