امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51313
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، علی صحرایی صبح امروز در نشست مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، علی صحرایی صبح امروز در نشست مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهار کرد: شهرستان شوشتر با سابقه 4 هزار ساله از داشتن موزه‌ای در خورشان محروم مانده است و باید در این راستا اداره کل میراث فرهنگی خوزستان برنامه‌ریزی کند.

وی افزود: خوزستان توانمندی تبدیل شدن به استان نخست کشور از نظر گردشگری را دارد ولی در این زمینه در سال‌های گذشته اقدامی انجام نشده است و باید در دوره جدید مدیریت در این بخش تلاشی مضاعف انجام شود.

این دوستدار میراث فرهنگی با اشاره به اینکه برای همه شهرهای استان برنامه‌ریزی گردشگری مدون شود، گفت: باید به همه شهرستان‌ها با نگاهی عادلانه نگاه شود و بر اثر قدمت و داشته‌های تاریخی به این شهرها امکانات و تجهیزات سرازیر شود.

صحرایی با اشاره به اینکه خوزستان بهشت گردشگری است، گفت: استان خوزستان در پاییز و زمستان و ماه‌هایی از بهار شرایط فوق‌العاده‌ای برای گردشگری دارد و باید از این فرصت‌ها استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید داشته‌های گردشگری خوزستان معرفی شود، افزود: استفاده از توان رسانه‌ها در این زمینه بسیار اهمیت دارد و باید کوشید تا از توانمندی بالقوه سرانه‌ها در این زمینه استفاده کرد.

دبیر انجمن حامیان شوشتر خاطر نشان کرد: باید از انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی حمایت جدی شود تا این انجمن‌ها بازوی توانمند اداره کل میراث فرهنگی خوزستان شوند.

صحرایی خاطر نشان کرد: شهرستان شوشتر زمین با کاربری فرهنگی دارد و می‌توان برای ساخت موزه در این شهرستان اعتبار در نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می‌شود شهرستان شوشتر به دلیل داشته‌های فراوان در بخش گردشگری محل استقرار معاونت گردشگری میراث فرهنگی خوزستان باشد.
انتهای پیام/72006/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها