امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51332
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری، آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری، آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار ضمن ابراز خرسندی فراوان از فعالیت‌های موثر علمی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، خاطرنشان کرد: به حمدالله دفتر تبلیغات اسلامی، علاوه بر سابقه درخشان، جایگاه مطلوبی در عرصه فرهنگ داخلی و بین‌المللی دارد و جایگاه آن در مجموعه حوزه علمیه، جایگاه ارزشمند و با اهمیّتی است.

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری با اشاره به حساسیت موضوع تبلیغ اسلام و تشیع، به تشریح برخی از ابعاد و لوازم مؤثر در تبلیغ پرداخته و افزود:امروزه تبلیغ در کشورهای غربی و نیز تبلیغ در کشورها و مناطقی که اهل سنت در آن سکونت دارند، از حساسیت ویژه و ظرافت خاصی برخوردار است و متصدیان امر و دست‌اندرکاران اعزام مبلغین لازم است نسبت به حساسیت و ظرافت این موضوع واقف باشند و در اعزام مبلغین، دقّت لازم را به کار گیرند.

ایشان با تأکید بر آنکه مبلغان‌ اسلام و تشیع باید به سه سلاح علم، تقوی و عقلانیت مجهز باشند، بیان‌کرد: مبلغین اعزامی به کشورهای غربی باید با بهره‌گیری از این سه سلاح، جوانانی دین‌دار و معتقد به اسلام و تشیّع تربیت کنند و با به کارگیری استدلال به همراه تدبیر و عقلانیت، پاسخ سؤالات و شبهات را بدهند.

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری تبلیغ در مناطق سنی‌نشین را حساس‌ترین نوع تبلیغ در شرایط فعلی دانسته و اظهار داشت: مبلغ مذهب حقۀ تشیع، باید از هرگونه تندروی پرهیز کند و مراقب باشد که سخنان یا رفتار او باعث تحریک احساسات یا اهانت به مقدسات پیروان سایر مذاهب اسلامی نشود.

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری به ضرورت اجرای روش تقیه مدارایی در امر تبلیغ تأکید کرده و خاطرنشان کرد: روش ائمّه طاهرین«علیهم‌السّلام» در ترویج اسلام و تشیّع و تبلیغ دین، تقیه مدارایی بوده است و مبلغان گرامی باید با پیروی از روش ایشان، ضمن ترویج دین و مذهب، اسرار تشیع را حفظ نمایند.

وی اختلاف و تفرقه بین مسلمانان را بزرگ‌ترین خطر تهدیدکننده برای اسلام و مسلمین برشمرده و تصریح کرد: نتیجه تندروی‌های بی‌جا و گفتار و کردار تفرقه‌افکن و تنش‌آفرین، پیدایش گروه‌های تکفیری و انحرافی نظیر القاعده و سلفیّون است که امروزه خسارات عظیمی بر پیکر دنیای اسلام وارد ساخته‌اند.

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در این زمینه افزود: تحریک احساسات پیروان سایر مذاهب و اهانت به مقدّسات آنان، حاصلی جز قتل عام شیعیان به دست گروه‌های تکفیری ندارد و این، خسارت بزرگی برای تشیّع محسوب می‌شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام دکتر احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات حوزه، گزارشی از عملکرد و برنامه‌های آن دفتر ارائه کرد.
انتهای پیام/2301/ل
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها