امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51333
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعة المصطفی، حجت‌الاسلام محمدرضا صالح درباره ضرورت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعة المصطفی، حجت‌الاسلام محمدرضا صالح درباره ضرورت برگزاری این دوره خاطرنشان کرد:‌ وظیفه جامعةالمصطفی العالمیه به عنوان نهادی حوزوی تربیت عالمان ربانی، مبلغان و مدرسان علوم اسلامی در عرصه بین‌الملل است.

وی خاطرنشان ساخت: علاوه بر تربیت علمی طلاب در قالب رشته‌های آموزشی و مقاطع تحصیلی، تربیت مبلغ و توانمند کردن طلاب غیرایرانی برای حضور در عرصه‌های تبلیغ در کشورهای خارجی و حوزه بین‌الملل، یکی از اهداف جامعةالمصطفی به شمار می‌آید و در همین راستا مرکزی تحت عنوان «مرکز تخصصی تبلیغی قرآنی بیان» تأسیس شد و در این مرکز طلاب برای کسب مهارت‌های تبلیغی آموزش می‌بینند.

معاون فرهنگی تربیتی جامعة‌المصطفی یکی از نیازهایی طلاب در عرصه تبلیغ بین‌الملل را ارتباط با پیروان سایر مذاهب اسلامی دانست و گفت: بر اساس سیاست جمهوری اسلامی ایران و تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، باید در فعالیت‌های تبلیغی مصالح عمومی جهان اسلام رعایت شده اتحاد و انسجام امت واحده اسلامی خدشه‌دار نشود.

وی با اشاره به اینکه اصل تقریب بین مذاهب و تعامل همراه با تکریم و حفظ وحدت یکی از راهبردهای جامعةالمصطفی به شمار می‌رود تصریح کرد: در این راستا، دوره‌هایی با عنوان تربیت مبلغ بین‌المذاهب طراحی شد که در آن طلاب به گونه‌هایی آموزش می‌بینند که توانایی ارتباط با پیروان سایر مذاهب اسلامی را داشته باشند و هم از لحاظ مبانی و هم از لحاظ روش‌های گفت‌وگو با سایر مذاهب اسلامی آموزش ببینند.
 
صالح استفاده از استادان متخصص حوزه علمیه در برگزاری نخستین دوره تربیت مبلغ بین‌المذاهب را یکی از ویژگی‌های آن دانست و عنوان کرد: در مجموع 50 نفر از طلاب هندوستانی جامعةالمصطفی برای شرکت در این دوره انتخاب شدند که پس از طی مراحل امتحان کتبی و مصاحبه شفاهی، در دوره مقدماتی و تکمیلی شرکت کرده و در آینده نیز دوره تخصصی برای آنان برگزار خواهد شد.

وی درباره عناوین درسی ارائه شده در این دوره یادآور شد: مباحث مربوط به شناخت فرق و مذاهب، امام شناسی، امامت در سنت و عقل، تاریخ تشیع و پیدایش شیعه، آشنایی با جوامع حدیثی فریقین،‌ متن‌خوانی روایات و کارگاه‌های آشنایی با متون از عناوین درسی این دوره به شمار می‌آید.
انتهای پیام/2258/ط
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها