امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51336
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه چهار سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس پخش ویژه‌ برنامه‌هایی را برای بررسی و تبیین حماسه هشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه چهار سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس پخش ویژه‌ برنامه‌هایی را برای بررسی و تبیین حماسه هشت سال دفاع مقدس از 31 شهریور به مدت یک هفته آغاز خواهد کرد.

گروه‌های مختلف برنامه‌ساز شبکه برنامه‌های مختلفی هم چون ققنوس، فرمول ۴ و ستارگان عشق را برای پخش در نظر گرفته‌اند.

گروه مستند شبکه 4  ویژه برنامه‌ای تحت عنوان ققنوس را به روی آنتن می‌برد. برنامه «ققنوس» در ایام دهه فجر سال گذشته در 17 قسمت فیلم‌های جشنواره سی و یکم فجر را با حضور کارشناسان زیر ذره بین برد. و اکنون سری جدید آن، قرار است در قالب ویژه نامه­ای در پنج شب، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس روانه آنتن پخش شود.

در این برنامه با حضور صاحب نظران این عرصه همچون اساتید دانشگاه، کارگردانان و نویسندگان دفاع مقدس موضوعاتی همچون طنز در سینمای دفاع مقدس، قهرمان سازی و قهرمان کشی، حضور زنان در سینمای دفاع مقدس، شکاف نسلها و ... بررسی می شود.

دکور این برنامه متناسب با موضوع آن شبیه سالن سینما طراحی شده ،به این صورت که در  که در پشت میهمانان صندلی های خالی سینما به چشم می خورد.

اجرای برنامه را «سید امیرناصر جاوید» بر عهده دارد و پنج برنامه در هفته دفاع مقدس از  اول مهر روزهای دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه،جمعه و شنبه ساعت 23:15 پخش خواهد شد.

واحد تامین برنامه شبکه چهار نیز مستندهای متفاوتی را برای پخش در این روز آماده کرده است.برنامه «فرمول 4» از جمله این برنامه هاست که مستندهای جذاب را در قالب یک کارگاه آموزشی به نمایش می گذارد که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در قالب سه ویژه برنامه، سه مستند با موضوع دفاع مقدس را با حضور همایون امامی تحلیل و بررسی می کند.

«آبادان پیام سرخ پایداری» ساخته مرحوم محمودبهادری،« بازگشت» ساخته استاد تهامی و «قصه های جنگ» ساخته محمدعلی فارسی عناوین مستندهایی است که در این برنامه به نمایش در خواهد آمد.در این مستندها سه داستان متفاوت از روزهای ابتدایی جنگ، بازگشت آزادگان و ناگفته های جنگ روایت می شود. فرمول 4 از 31 شهریور روز یکشنبه ساعت 15:00، سه شنبه ساعت 14:40 و پنجشنبه ساعت 13:30 پخش می شود.

مستند«سنگر تدارکات» عنوان برنامه دیگر این واحد است که در دو قسمت 1 و 2 مهر ساعت 11:00 پخش می شود.این مستند به بیان خاطرات سرداران سپاه از فعالیت نیروهای پشتیبانی و تدارکات در سپاه، تولید مهمات در داخل و تهیه مواد غذایی برای رزمندگان می پردازد.

«ستارگان عشق» عنوان مستند دیگری است که به معرفی زندگی نامه شهدا می پردازد این مستند دوشنبه ،سه شنبه،چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 12:15 پخش می شود.

گروه فیلم و نمایش شبکه چهار نیز  به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت از اول تا 6 مهرماه ،در قالب برنامه  «مجله تئاتر» به صورت ویژه، این امر را پوشش می دهد.

این ویژه برنامه به بررسی چالش های موجود در حوزه نمایش نامه نویسی و اجرای نمایش های تئاتر دفاع مقدس با حضور هنرمندان و سیاست گزاران می پردازد.

گزارشی از نشست‌ها و رویدادهای جشنواره، گفتگو با کارگردانان جشنواره و پخش تصاویری از نمایش ها از دیگر بخش های این برنامه است.این برنامه در هفته دفاع مقدس در شش برنامه از اول مهر ماه هر روز ساعت 12:30 پخش و روز جمعه ساعت 14 روانه آنتن پخش می شود.

گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه چهار نیر در قالب برنامه اردی بهشت با دعوت از نویسندگان،شاعران وعکاسان هشت سال دفاع مقدس به تبیین این حماسه بزرگ می پردازد. اردی بهشت شنبه تا پنجشنبه ساعت 10:00  از شبکه چهار سیما پخش می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها